אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סליחה, תקלה: נטוויז'ן 013 לא תעלה תעריפים החל מ-21 ביולי

סליחה, תקלה: נטוויז'ן 013 לא תעלה תעריפים החל מ-21 ביולי

בחברה מבהירים כי בניגוד להודעה קודמת, הלקוחות לא ישלמו יותר על שיחות עם טלפונים ניידים ועל אנטי וירוס: "טעות שנבעה מכשל במערכת הבילינג"

04.07.2011, 15:24 | אסף גלעד

נטוויז'ן 013 לא תעלה את מחירי שירותי הערך המוסף שלה ב-21 בחודש, בניגוד להודעתה הקודמת. מהחברה נמסר: "מדובר בטעות מצערת שנבעה מכשל במערכת הבילינג, החברה לא מעלה תעריפים".

החברה מחקה מן האתר שלה הודעה על ייקורם של שירותים כגון אנטי וירוס ואנטי ספאם לפי ההודעה המקורית, היו אמורים הלקוחות לשלם 14 שקלים בחודש במקום 10. נמחקה גם הודעה על העלאה של 20 אגורות בתעריפי השיחות עם טלפונים ניידים.

אתמול התברר כי ספקיות האינטרנט סמייל 012 ונטוויז'ן 013 מעלות את מחירי שירותי הגלישה שהן מציעות ללקוחות שיבחרו לרכוש אותם באמצעות בזק. נטוויז'ן 013 העלתה את מחירי שירותי הגלישה דרך בזק בממוצע של 30%, ואילו סמייל 012 העלתה אותן בכ-40%.

המאבק בין הספקיות לבזק מתרחש בתגובה להשקת חבילות חדשות תקשורת על ידי בזק, המכונות "באנדל הפוך" וכוללות שירותי טלפון, תשתית אינטרנט ושירותי ספק אינטרנט, לאחר תקופה ארוכה שבה נאלצו הלקוחות לרכוש בנפרד תשתית אינטרנט (בזק או הוט) וספק אינטרנט (בזק בינלאומי, סמייל, נטוויז'ן ואקספון).

עוד נודע כי משרד התקשורת שלח אתמול מכתב חריף לבזק שבו טען כי היא מפרה את הוראות הרשיון שלה. לפי משרד התקשורת, בזק מכרה בנפרד את תשתית האינטרנט שלה (ADSL) במחיר לא משתלם, 87.5 שקל, ובמקביל הציעה חבילת "באנדל הפוך" שם מחירה של תשתית ה-ADSL עומד על 60 שקלים בלבד. בכך עודדה בזק בעקיפין רכישה של חבילות שירותים כוללות, והפרה את התחרות מול ספקיות התקשורת.

משרד התקשורת טוען עוד במכתב כי במסגרת ההיתר שלה למכור סלי שירותים בזק היתה מחויבת למכור לספקיות אינטרנט את התשתיות במחירים מועדפים כדי לעודד תחרות. "התברר כי מדובר במחיר לספקיות אינטרנט הגבוה ב-16% מזה המוצע למנוי בזק", נכתב.

"העלאת התעריף לספקיות האינטרנט, הגבוה מזה המסופק למנויי החברה במסגרת סל ה'באנדל הפוך', מהווה הפרה של הוראות רשיון בזק שדורשות ממנה להציע את שירותיה לכל ללא אפליה, בתנאים שווים ובתעריף אחיד". משרד התקשורת מחייב את בזק להשוות את כל המחירים עד מחר (ג').

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות