אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הפך נובאק ג'וקוביץ' לאחד מהאנשים הכי מוצלחים בעולם? צילום: MCT

איך הפך נובאק ג'וקוביץ' לאחד מהאנשים הכי מוצלחים בעולם?

אלוף ווימבלדון הטרי התמקד בעיקר בהצלחה המקצועית שלו וכעת הוא עשוי לנצלה טוב יותר כדי להגדיל את תיק החסויות הדליל שלו, יחסית

04.07.2011, 15:44 | סוכנויות הידיעות

נובאק ג'וקוביץ', אלוף ווימבלדון הטרי והמספר 1 בעולם החדש, צפוי להכניס הרבה יותר כסף בעקבות הצלחותיו, אך עדיין הוא צריך להוכיח את עצמו לאורך זמן כדי להכניס את הכספים בסדר גודל של רוג'ר פדרר (יותר מ-55 מיליון דולר בשנה).

הסרבי מכניס כ-11 מיליון דולר בשנה ונראה שהזוכה הגדול, מלבד ג'וקוביץ', זה מותג הספורט Sergio Tacchini, שעבר כבר הלביש כוכבי טניס כגון פיט סמפארס וג'ון מקנרו. ג'וקוביץ' זנח את אדידס עבור הסכם חסות לעשר שנים עם  Sergio Tacchini בתחילת 2010 ונראה כי המותג האיטלקי חוזר ללב הענף בזכות הטניסאי המוכשר.

אך בסך הכל, תיק החסויות של ג'וקוביץ' אינו מרשים כמו הטניס שלו. טלקום סרביה ומותג Head מעניקים חסות וכך גם חברת FitLine. על פי הערכות ג'וקוביץ' עשוי להרוויח עד 100 מיליון דולר מחסויות בעשר השנים הקרובות ואף יותר, וזה אם יצליח לשמור על רמתו הגבוהה. וזה הדבר הכי חשוב מבחינתו של הטניסאי.

נובאק ג נובאק ג'וקוביץ' חוגג. פיטר את המאמנים שלו וחזר למאמן הראשון | צילום: אי פי אי נובאק ג

הפסיק לצרוך גלוטן והתאמן אצל זמרת אופרה

המאמן הוותיק של נובאק ג'וקוביץ', מריאן ווידה גרם לשחקן הסרבי לשפר את משחקו משמעותית בשנה האחרונה, עד עד שג'וקוביץ' נכנס לווימבלדון 47-1 (עם הפסד אחד לרוג'ר פדרר ברולאן גארוס), אחרי שזכה בשניים מתוך 19 טורנירים בלבד ב-2010.

"בתחילת 2010 הוא היה בצרה צרורה", אמר ויידה ל-BBC. "הוא הצליח לזכות בכמה משחקים ולהישאר בשלישיה המובילה בעולם, אבל לא היה לו סרב. הוא היה צריך לחזור להרגלים הישנים שלו. בטניס גברים הסרב הוא העניין המרכזי. עבדנו קשה ובערך לפני 12 חודשים הוא התחיל להשתפר, אבל הוא עדיין היה רחוק מאוד מהמקום שבו הוא נמצא עכשיו".

יש כמה דברים שג'וקוביץ' עשה כדי לשדרג את המשחק שלו בשנה האחרונה.

ראשית, הוא פיטר את אחד מהמאמנים שלו. הוא העסיק לתקופה קצרה את הטניסאי המקצוען לשעבר טוד מרטין לסייע לו להביא את הסרב שלו לידי שלמות, במקביל לעבודה עם ויידה. זו הייתה טעות רצינית. ג'וקוביץ' אמר שהיה מסובך לעבוד עם שני מאמנים עם סגנונות שונים.

"התקשורת הייתה גרועה", אמר ויידה ל-Tennis.com . "זה רק החמיר את המצב. הוא ירד עם הסרב; הוא לא יכל להגיש סרב בשנה שעברה. זה היה נורא. נובאק אף פעם לא חמק מעבודה, אבל התקשורת הייתה שונה. טוד היה שחקן גדול והוא גם רצה לנסות משהו חדש. אבל נובאק היה מוכן, הוא היה צריך רק שיפורים קטנים".

ברגע שג'וקוביץ' פיטר את מרטין, הוא יכול היה להתמקד מחדש עם מאמן שמכיר אותו היטב. וידה הכריח אותו להתאמן קשה יותר מאי פעם, והורה לו להפסיק לצרוך גלוטן כדי לשפר את מצב האלרגיות שלו (ג'וקוביץ' עבד פעם עם זמר אופרה כדי לשפר את הנשימות שלו). ויידה אמר ל-BBC: "הוא יכול לנשום יותר טוב ולשאוף יותר חמצן. הגוף שלו בריא יותר וזה המפתח".

השינויים הפיזיים הזינו את הכוח המנטלי של ג'וקוביץ'. ברגע שהוא התחיל לנצח את רפאל נדאל ואת רוג'ר פדרר ב"קרבות ענקים" ופתח ברצף הניצחונות שהביא אותו לווימבלדון.

לפני האירוע הגדול, ג'וקוביץ' יצא לחופשה במונטה קרלו, דבר שגם אותו המאמן מייחס להצלחתו. אז, "ברגע שהוא עלה לדשא הוא נראה מדהים", אמר ויידה ל-BBC. "כולנו התמקדנו בעבודה כדי להפוך אותו למספר אחד בעולם. התכוננו באופן מקצועי מאוד. הוא היה מוכן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות