אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אין לכם זכות מוסרית לפגוע בהטבות לנשים" צילום: shutterstock

"אין לכם זכות מוסרית לפגוע בהטבות לנשים"

פרופ' פרנסס רדאי, פרופ' סילביה פוגל ביז'אוי, פרופ' אורלי בנימין וד"ר ענת מאור כתבו נייר עמדה נוקב לוועדת ניסן

04.07.2011, 22:38 | מיקי פלד

הניסיון להעלות את גיל הפרישה לנשים מתעלם מהמציאות בשוק העבודה, שכן "המדינה עוד לא הוכיחה שעלה בידיה לצמצם את הפערים בין נשים לגברים ולכן אין לה זכות מוסרית לפגוע בהטבות שהושגו לנשים". כך כותבות פרופ' פרנסס רדאי, פרופ' סילביה פוגל ביז'אוי, פרופ' אורלי בנימין וד"ר ענת מאור בנייר עמדה שהגישו לוועדת ניסן.

בנייר העמדה נכתב עוד כי אם לפני 20 שנה גיל הפיטורים היה 55–60, הרי שההערכה היא שכיום גיל זה ירד אף ל־45–50, כאשר הנשים נמצאות בחלק התחתון של הטווח. לטענתן, נתוני בנק ישראל, שלפיהם שיעור הנשים המועסקות בגילאי 60 ומעלה עלה בכ־9 נקודות האחוז מאז העלאת גיל הפרישה מ־60 ל־62 ב־2004, מטעים. "הנתון בדבר הורדת גיל הפיטורים קיים בשטח באופן מובהק ונעלם מעיני הסטטיסטיקה, ויש בו כדי ללמד כי העלאה נוספת של גיל הפרישה של נשים תרע את מצבן".

כמו כן טוענות הכותבות כי מניעת האפשרות לקבלת קצבת זיקנה לאשה לפני גיל הפרישה תביא לכך ששיעורי העוני של נשים יגדלו משמעותית, אם כי המחברות לא ציינו באיזה שיעור. לדבריהן, "אם המדינה תשכיל לייצר מקומות עבודה לנשים בגיל המעבר בשכר הולם, סביר שרבות מהן יממשו את האפשרות לעבוד עד גיל 67".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות