אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: המשקיעים הזרים עוברים ממק"מ למניות צילום: shutterstock

בנק ישראל: המשקיעים הזרים עוברים ממק"מ למניות

בחודש מאי מימשו המשקיעים הזרים תעודות מק"מ בסכום נטו של כ-600 מיליון דולר. במקביל היקף ההשקעות במניות גדל במאי ב-270 מיליון דולר

05.07.2011, 13:27 | אמנון אטד

המשקיעים הזרים החלו להסיט כספים מהשקעות באג"ח שקליות - תעודות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל ואג"ח לא צמודות שמנפיקות הממשלה וחברות במגזר העסקי - להשקעות במניות ישראליות.

מנתונים שמפרסמת היום (ג') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל, מתברר כי בחודש מאי מימשו המשקיעים הזרים תעודות מק"מ סכום נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של כ-600 מיליון דולר. מימושים אלה קוזזו בחלקם על ידי השקעות נטו באג"ח ממשלתיות, בעיקר לא צמודות, בסכום של כ-300 מיליון דולר. במקביל, נרשמו בחודש מאי מימושים נטו בסכום של כ-700 מיליון דולר באג"ח ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל. כ-300 מיליון דולר מסכום זה נרשמו באג"ח ממשלתיות והיתרה באג"ח של חברות ישראליות.

לעומת הירידה בהשקעות הזרות במק"מ ובאג"ח לא צמודות, הגדילו המשקיעים הזרים בחודש מאי את היקף השקעותיהם במניות הנסחרות בבורסה של תל אביב בסכום נטו של כ-270 מיליון דולר. זאת לעומת ממוצע השקעות חודשי שמסתכם מתחילת השנה ב-190 מיליון דולר בלבד. עיקר ההשקעות התרכז במניות הבנקים ושל חברות בענף התרופות.

במקביל, נרשמו בחודש מאי השקעות זרות נטו בסכום של 360 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל. סך ההשקעות הישירות בישראל, המבוצעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה, הסתכמו בחודש מאי בכ- 200 מיליון דולר והתרכזו בענף הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות