אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": המוסדיים טירפדו ההצבעה על אישור תכנית התגמול של יו"ר פטרוכימיים

בלעדי ל"כלכליסט": המוסדיים טירפדו ההצבעה על אישור תכנית התגמול של יו"ר פטרוכימיים

לאחר שהנהלת פטרוכימיים קיבלה אינדיקציות מהמוסדיים כי לא יאשרו את תכנית המענקים ליעקב גוטנשטיין, היו"ר ומבעלי השליטה בחברה, הורידו את הדיון בנושא מסדר היום של האסיפה הכללית

06.07.2011, 15:56 | רחלי בינדמן

הבוקר (ד') דיווחה חברת פטרוכימיים כי היא מסירה מסדר יומה של אסיפת בעלי המניות שהתכנסה היום את ההצבעה על אישור תכנית התגמול ליו"ר הדירקטוריון שלה, יעקב גוטנשטיין, הנמנה על בעלי השליטה בחברה. באסיפה הצביעו בעלי המניות אם כן, רק על תכנית התגמול למנכ"ל ערן שורץ.

ל"כלכליסט" נודע כי הסיבה בגינה הוסרה ההצבעה על התגמול של גוטנשטיין מסדר היום מקורה בהתנגדות של הגופים המוסדיים המחזיקים במניה. הנהלת החברה פנתה למספר גופים מוסדיים המחזיקים בנייר בניסיון לקבל אינדיקציה אם בכוונתם לאשר את תכנית התגמול אך אלו הבהירו שהתכנית במתכונתה המקורית לא תאושר על ידיהם. כזכור לפי תיקון חדש של חוק החברות שנכנס לתוקפו באחרונה נדרש אישור של לפחות מחצית מבעלי המניות שאינם קשורים לבעל השליטה לצורך אישור עסקאות בעלי עניין, כאשר קודם לכן נדרש רוב של שליש בלבד.

ל"כלכליסט" נודע כי לו היתה מתקיימת ההצבעה היו מושג רוב הקרוב ל-50%, כך שבגלגול הקודם של חוק החברות ההצבעה היתה עוברת. עוד מתברר כי חברת הייעוץ אנטרופי, המספקת המלצות לגופים מוסדים בדבר אופן הצבעה באסיפות הכלליות המליצה דווקא לאשר את תכנית התגמול ליו"ר, זאת לאחר שדרשה מהחברה לבצע שינויים מסויימים בנוסחה, אך חרף המלצתם חלק מהגופים סברו שהתכנית לא ראויה.

גוטנשטיין, נמנה על בעלי השליטה בפטרוכימים יחד עם דיויד פדרמן שמחזיקים יחדו בכ-61% מהחברה השולטת בחברת בתי זיקוקומחזיקה בחברת אבגול. בין הגופים המוסדיים הבולטים המחזיקים בפטרוכימים ניתן למנות את מיטב, שבשליטת צבי סטפק, ילין לפידות שבשליטת דב ילין ויאיר לפידות ובית ההשקעות כלל פיננסים. החברה תשקול כעת אם לשנות את מודל התגמול ליו"ר שתשביע את רצון המוסדיים.

דירקטוריון החברה ביקש מבעלי המניות לאשר ליו"ר תכנית תגמול שכוללת מענקים מבוססי יעדים. במסגרת התכנית כדי שגוטנשטיין יהיה זכאי למענק שנתי החברה צריכה לעמוד בשני תנאים: להציג רווח נקי שנתי ללא רף מינימלי מסויים ועמידת החברה בתניות פיננסיות מסויימות. כן נקבע כי המענק השנתי ליו"ר לא יעלה על 680 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות