אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: ניר צוק נגד אילן פיבקו צילום: עמית שעל

דיבידנדים: ניר צוק נגד אילן פיבקו

וגם: במנורה משקיעים בכדורגל, מיכאל דיין זוכה ליחס אישי מריטה ואריסון מפזז עם להקת בת שבע

07.07.2011, 09:09 | רון גרנות
אילן פיבקו, צילום: אוראל כהן אילן פיבקו | צילום: אוראל כהן אילן פיבקו, צילום: אוראל כהן

השכנים נגד פיבקו, סבב ב': דורשים להפסיק את הבנייה בנמל יפו

יותר משנה אחרי שהאדריכל אילן פיבקו השיק את פרויקט היוקרה שלו בעיר העתיקה ביפו על קו המים, מסתבר שהשכנים החדשים פחות נלהבים מהרעיון וקוראים לעצור את הבנייה. שורה של שכנים, ביניהם השף הידוע ניר צוק, שבבעלותו מתחם מסעדות במקום, והאדריכלים אורי אברמסון ויצחק ליפובצקי הגישו עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד פיבקו. "הבנייה היא כה חריגה לנוף המקומי, ופגיעתה בצביון הייחודי של הנמל היא כה בוטה ומקוממת, שהיא הצליחה לעורר את התנגדותם של מרבית בעלי הנכסים במקום", נכתב בעתירה. לשכנים התברר כי לפני כמה שבועות הגיש פיבקו בקשה חדשה לעיריית תל אביב להגדיל את גובה המבנה במטר נוסף, וטוענים כי השינויים כבר נעשו בשטח הלכה למעשה עוד לפני שהבקשה אושרה.

ניר צוק, צילום: עמית שעל ניר צוק | צילום: עמית שעל ניר צוק, צילום: עמית שעל

מדובר במבנה עתיק על רציף הנמל ביפו, בקו הראשון למים, כאשר הבתים של השכנים ממוקמים מאחוריו. בין בתי השכנים למבנה של פיבקו מצויה רחבה קטנה שנקראת כיכר התותחים ומשמשת נקודת תצפית על הנמל והים. פיבקו הגיש את הבקשות המקוריות להיתר בנייה כבר ב־1996, וב־1999 הגיע לפשרה עם שני האדריכלים, אברמסון וליפובצקי, לגבי הגבלות גובה הבנייה כדי למנוע חסימה של הנוף מהבתים בסביבה. הבנייה עצמה החלה בשנה שעברה לאחר שההיתר הסופי התקבל ב־2008. ההיתר קבע כי פיבקו יוכל לבנות 2 קומות נוספות, בנוסף ל־2 הקומות הקיימות. לטענת השכנים, פיבקו חורג מהמותר לו על פי ההיתר ועל פי הסכם הפשרה. מעו"ד יוסף פרוכטמן המייצג את פיבקו טרם התקבלה תגובה.

מארק שון

 

ובמקום הראשון: מנורה

בטורניר הכדורגל של שוק ההון שהתקיים שלשום בבית דני השתתפו כל בתי ההשקעות הבולטים, ביניהם: מגדל שוקי הון, הראל פיננסים, פסגות, אקסלנס, תמיר פישמן ומנורה מבטחים. לחצאי הגמר עלו: אקסלנס, פסגות, מיטב ומנורה מבטחים, ולגמר עלו פסגות ומנורה מבטחים. ואיך זה נגמר? אחרי תיקו ללא שערים ניצחה מנורה מבטחים את פסגות בפנדלים וזכתה במקום הראשון.

אריסון גונב את ההצגה

ג'ייסון אריסון פיזז שלשום על הבמה יחד עם אנסמבל להקת בת שבע בערב הגאלה לפתיחת הכנס הבינלאומי החמישי של בית איזי שפירא, שהתקיים השנה בחסות קרן אריסון. מלבד אריסון הבן, שאף ייצג את אמו שרי שנבצר ממנה לבוא, באו למקום גם ג'ין יודס, מנכל"ית בית איזי שפירא, יו"ר הפועלים יאיר סרוסי, מנכ"לית קרן אריסון שלומית דה פריז, ויו"ר קבוצת ישראכרט אירית איזקסון.

יאיר סרוסי, ג יאיר סרוסי, ג'ין יודס אירית איזקסון. פעילים למען בית איזי שפירא | צילום: תומר נויברג יאיר סרוסי, ג

רקנאטי. משקיע בספורט רקנאטי. משקיע בספורט רקנאטי. משקיע בספורט

רקנאטי ספורטיבי

איש העסקים לני רקנאטי, שמחזיק מספר שנים בקבוצת הכדורסל בני השרון הרצליה בשותפות עם עיריית רעננה, נותר לבד במערכה. לאחרונה הודיעה עיריית רעננה כי היא יוצאת מהשותפות אך רקנאטי החליט להישאר בעל השליטה היחיד בה.

סין בארץ הגלעד

בכירי חברות ההייטק וקרנות ההון סיכון המובילות נפגשו השבוע לארוחת ערב עם בכירי NDRC - גוף התכנון המרכזי של ממשלת סין הקובע את המדיניות הכלכלית של המדינה. המארחים: חברת גלעד יחסי ממשל ולובינג. מלבד החשיפה לקרנות הון הסיכון המקומיות, נהנו חברי המשלחת מארוחת צהריים שכללה פלאפל, חומוס וסושי. בפגישה התלוצצו הנוכחים שפוטנציאל הצמיחה המשותף לישראל ולסין הוא אדיר, משום ש"שני העמים יחד שווים 1.3 מיליארד איש". המשלחת סיימה את ביקורה בישראל בפגישה עם שר התמ"ת שלום שמחון.

עזריאלי זוכה לאריכות ימים

הרבה כסף שפכה טמבור על חגיגות 75 שנה לחברה. האירוע, שהתקיים שלשום בהיכל נוקיה, כלל הופעות של אדיר מילר, אילנית, דניאל סלומון, שלומי סרנגה וריטה. דוד עזריאלי, בעל השליטה בטמבור דרך קבוצת גרנית הכרמל, שלח ברכה מארצות הברית. מנכ"ל קבוצת עזריאלי מנחם עינן הזכיר שעזריאלי חוגג השנה 89 שנה. "הוא בטוח יחגוג עוד 75 שנה, שוב לטמבור, כלומר כשיהיה בן 164". בין החוגגים: מנכ"ל קבוצת טמבור מיכאל דיין, יו"ר טמבור ומנכ"ל גרנית הכרמל יוסי זינגר, מנכ"לית הבינלאומי סמדר ברבר־צדיק, יובל לנדאו, מבעלי רציו, נדב פלטי וגדעון עמיחי.

מיכאל דיין זוכה ליחס אישי מריטה מיכאל דיין זוכה ליחס אישי מריטה מיכאל דיין זוכה ליחס אישי מריטה

חץ באיסלנד

גם זאת דרך לבילוי חופשת קיץ: נתן חץ ורעייתו חזרו לאחרונה מחופשה באיסלנד ונורבגיה.

יהלומים במשקל

שחר של יום חדש: יאיר סהר יחליף את אבי פז כנשיא הכבוד של הבורסה. סהר גבר על קובי קורן בבחירות לתפקיד וקיבל 931 קולות לעומת קורן שקיבל 889.

לידור. יהיה טוב לידור. יהיה טוב לידור. יהיה טוב

הוזמנתם לתרום למאבק במחלת ה־T–A?

האירוע: ערב התרמה לעמותה למאבק במחלת ה־T–A, מחלה ניוונית של המוח. בערב תועלה הצגת הבכורה של המחזה "סוף טוב" מאת ענת גוב, שכל הכנסותיה קודש לילדים החולים ולפעילות העמותה.

פרטים: הערב, 7 ביולי, 20:30, תיאטרון הקאמרי תל אביב.

המזמינים: מנכ"לית העמותה למאבק במחלת ה־A-T אורלי דרור-אזוריאל וידידי העמותה: מנכ"ל לידור כימיקלים עמי לידור ורו"ח דן הלפרן, שותף בפירמת רו"ח דלויט בריטמן־אלמגור.

מינויים

דרור בן משה (37) מונה למנהל חטיבת פרויקטים בחברת הבינה העסקית אופיסופט. בעבר ניהל מספר פרויקטים בחברה.

 

ירון טריפון (58) מונה לראש אגף תפעול בקבוצת מגדל. טריפון כיהן בעבר כמנהל אגף תשתיות ורכש במבטח סימון.

ציון פת (54) מונה למנכ"ל חברת התחבורה הממוזגת קווים ועילית. בעברו כיהן כמפקד מרכז המזון בצה"ל.

דורון דוד (46) מונה למנכ"ל הולידיי אין אשקלון. בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל מלון קראון פלזה סיטי סנטר בעזריאלי בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות