אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן: להקצות 230 מיליון שקל לניקוי נחל הקישון צילום: אלעד גרשגורן

ארדן: להקצות 230 מיליון שקל לניקוי נחל הקישון

השר להגנת הסביבה יביא לאישור הממשלה את התוכנית לניקוי ושיקום הנחל, בה יקחו חלק המדינה, המפעלים המזהמים והרשויות המקומיות

07.07.2011, 10:30 | ליאור בן דוד

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן יציג ביום ראשון הקרוב הצעת החלטה לממשלה, הקובעת כי פרויקט ניקוי קרקעית נחל הקישון יבוצע בתוך שלוש שנים, במימון משותף של המדינה, המפעלים המזהמים והרשויות המקומיות. עלות הפרויקט - 230 מיליון שקל.

בהצעה נקבע כי הממשלה תאמץ את תוכנית הפעולה שיזם המשרד להגנת הסביבה הכוללת חפירה, שאיבה, פינוי וטיפול בקרקעית נחל הקישון המזוהמת ופינוי בריכות הבוצה הקיימות על גדות הנחל.

דייג על גדות נחל הקישון, צילום: אלעד גרשגורן דייג על גדות נחל הקישון | צילום: אלעד גרשגורן דייג על גדות נחל הקישון, צילום: אלעד גרשגורן

בנוסף, מבקשת ההצעה להטיל על המשרדים הנוגעים בדבר לפעול ללא דיחוי ליישום התוכנית, כך שתבוצע בלוח זמנים שלא יעלה על שלוש שנים. במסגרת הפרויקט יוסט תוואי הנחל לתוואי חדש, שיאפשר פיתוח פארק משני צידי הנחל, שכיום שוכן בצמוד לגדר בתי הזיקוק.

הפרויקט יתוקצב בסך של עד 230 מיליון שקל על פי החלוקה הבאה: 60 מיליון שקל שיועברו בתקנה תקציבית ייעודית אל המשרד להגנת הסביבה, עד 30 מיליון שקל נוספים מקרן שמירת הניקיון, 120 מיליון שקל ממפעלים שהזרימו לאורך השנים קולחים לים דרך נחל הקישון, מתוכם מפעלי הפטרוכימיה (בז"ן, כאו"ל וגדיב) 90 מליון שקל, והמפעלים חיפה כימיקלים, גדות ביוכימיה ודשנים 30 מיליון שקל, ו-20 מיליון שקל מהרשויות המקומיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות