אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בארגנטינה הבטיחו חגיגה. אז הבטיחו צילום: אי פי איי

בארגנטינה הבטיחו חגיגה. אז הבטיחו

בלילה שבין שני לשלישי תשחק ארגנטינה בעיר קרודובה נגד קוסטה-ריקה, כשכל תוצאה מלבד ניצחון עלולה להשאיר אותה מחוץ לרבע הגמר. המצב לא נראה טוב - במיוחד כשמסי לא מסי

07.07.2011, 13:42 | רונן וודלינגר

יש שיר ארגנטינאי מקסים שמתאר את חייהם של יוצאי ארגנטינה ברחבי העולם אחרי שהם עוזבים את ארץ המוצא. לצד אכילת אסאדו ושתיית מאטה, מדובר שם על "לראות גולים של ארגנטינה בשלוש לפנות בוקר" בתור חוויה שכל ארגנטינאי לשעבר מכיר מקרוב. ואכן, את עניין השעות הקטנות של הלילה בהחלט קיבלנו, אבל גולים - הרבה פחות.

אחרי משחק הפתיחה בלה-פלטה, גם העיר סנטה-פה לא האירה פנים לאלביסלסטה. בעקבות התיקו המאכזב עם בוליביה במחזור המשחקים הראשון ערך המאמן סרחיו באטיסטה רק שינוי אחד בהרכב והעלה בהגנה את פאבלו סאבלטה ממנצ'סטר סיטי במקום מרקוס רוחו. השינוי הקוסמטי הזה לא עזר כמובן. אותה נירפות, חוסר תכליתיות ובעיקר חוסר מוחלט במשחק קבוצתי שאיפיינו את ארגנטינה במשחק הקודם איפיינו אותה גם הלילה.

בהמשך המשחק ערך "אל צ'צ'ו" באטיסטה כמה חילופים התקפיים במטרה לשפר את המצב. למעשה, את 20 הדקות האחרונות שלה שיחקה ארגנטינה עם לא פחות מארבעה חלוצים - מסי, טבס, אגוארו והיגואין - אולי ארבעה מהטובים בעולם. אלא שבלי קישור שיעביר להם כדורים וכששיטת המשחק בנויה על ניסיונות אישיים להציל את המולדת, זה פשוט לא פוגע. "אולי חסר לנו חלוץ מטרה," אמר בסיום באטיסטה. כמו שארגנטינה נראתה הלילה, גם עשרה חלוצים לא היו עוזרים.

מנגד קולומביה, שיש לה יותר כלים התקפיים מאשר לבוליביה, שיחקה טוב, הגיעה למספר מצבים - כולל החמצה בלתי אפשרית מול שער ריק - ורק הרבה מזל ויכולת טובה של השוער סרחיו רומרו הצילו את הארגנטינים מספיגה.

כצפוי, העיתונים בארגנטינה העלו הלילה את הטון נגד הבחורים בתכלת-לבן: "בלי דרך" (לה נסיון), "הנבחרת לא מתניעה" (קלארין) ו"קבוצה מחורפנת" (אולה). בנוסף, החולשה האישית של ליאו מסי ממשיכה גם היא לעשות כותרות. אולי הרגע המייצג ביותר למצבו של הפרעוש הגיע אתמול שבע דקות לסיום: במצב של 0:0 הוא ניגש לבעוט בעיטת חופשית, כ-18 מטרים אלכסונית מן השער. בעיטה טובה - כמו עשרות שהיו לו השנה בבארסה - וארגנטינה מנצחת. אלא שמסי העיף את הכדור לשמיים, הקהל - אולי לראשונה - הגיב בבוז. הפנים של "לה פולגה" אמרו הכל. "זה לא מסי" סיכם "אולה" בפשטות את מה שארגנטינים רבים מרגישים.

כשהנבחרת ירדה מהמגרש, הקהל בסנטה-פה כבר שרק לה בוז קולני וברור. הבטיחו להם חגיגה של קופה אמריקה, בינתיים הם מקבלים שער אחד ואפס ניצחונות. חלק מהאוהדים כבר עברו לקרוא בשמו של המושיע הנצחי - מראדונה כמובן. כנראה שכשהמצב גרוע קל לשכוח שגם לפני זה לא היה טוב בהרבה.

בלילה שבין שני לשלישי תשחק ארגנטינה בעיר קרודובה נגד קוסטה-ריקה, כשכל תוצאה אחרת מניצחון עלולה להשאיר אותה מחוץ לרבע הגמר. כדי שהיא תגיע לשם וגם יהיה לה מה להציע, משהו חייב להשתנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות