אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחוברים חזק: לינקדאין הפכה לרשת החברתית השניה בגודלה בארצות הברית צילום: בלומברג

מחוברים חזק: לינקדאין הפכה לרשת החברתית השניה בגודלה בארצות הברית

קומסקור מדרגת: לינקדאין עקפה את מייספייס וטוויטר, והיא שניה רק לפייסבוק; במהלך יוני ביקרו בה 33.9 מיליון גולשים - צמיחה של 63% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד

09.07.2011, 11:41 | הראל עילם

הרשת החברתית-העסקית לינקדאין עקפה את מייספייס וטוויטר והפכה לרשת השניה בגודלה בארצות הברית. כך מדווחת חברת המחקר קומסקור, המסתמכת על כמות המבקרים באתרי הרשתות החברתיות. בסך הכל, במהלך יוני האחרון, 160.9 מיליון איש ביקרו באתר של פייסבוק, ואחריה לינקדאין עם 33.9 מיליון, מייספייס עם 33.5 מיליון וטוויטר עם 30.6 מיליון. במקום האחרון נמצאת טמבלר, עם 11.8 מיליון גולשים בלבד.

לינקדאין גם רשמה את קצב הצמיחה המהיר ביותר - בסך הכל, היא צמחה ב-63% בכמות המבקרים לעומת יוני אשתקד. טוויטר צמחה ב-30% ואילו פייסבוק ב-14%. טמבלר צמחה ב-10% בלבד. מייספייס איבדה מחצית מכל המבקרים שלה, למרות שהשיקה מספר פיצ'רים חדשים ואף עיצוב חדש לחלוטין. לאחרונה, ניוזקורפ אף מכרה את מייספייס עבור 35 מיליון דולר - שבריר מהמחיר אותו שילמה במקור.

בתגובה לדיווח של קומסקור, מניות לינקדאין קפצו ב-6% ונסחרות כעת סביב 100 דולר למניה - המחיר הגבוה ביותר מאז הנפקתה הפומבית במאי האחרון. החברה הונפקה במקור לפי 45 דולר למניה אבל כבר ביומה הראשון נסגרה לפי 95 דולר. מאז, מספר אנליסטים הזהירו מ"בועה" נוספת בתחום מניות הטכנולוגיה ומניית לינקדאין ירדה לשפל של 67 דולר למניה - אבל מאז היא התאוששה בצורה קבועה.

עם זאת, הנתונים אינם משקפים באופן ישיר את הכוח החברתי האמיתי של פייסבוק וטוויטר - שתי רשתות חברתיות שיש להם אפליקציות סלולר ואפליקציות רשת פעילות במיוחד. בין השאר, מנכ"ל טוויטר דיק קוסטלו ציין מספר פעמים שרק 30% מכל התעבורה לטוויטר מגיעה דרך האתר הרשמי - השאר מגיעות דרך אפליקציות לא רשמיות. שיטת המדידה של קומסקור אינה משקללת תעבורה מאפליקציות לא רשמיות פנימה. ניתן להניח שבשקלול כולל, טוויטר היא הרשת החברתית השניה בגודלה בארצות הברית לפי כמות משתמשים, כמות מבקרים וקצב עדכונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות