אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי אלעד לאלקטרה: אל תקנו את מחצבת מגדל צדק צילום: עמית שעל

תושבי אלעד לאלקטרה: אל תקנו את מחצבת מגדל צדק

בימים הקרובים ייצאו תושבי אלעד בקמפיין תקשורתי בו יקראו לאלקטרה שלא לרכוש את המחצבה המזהמת, לטענתם, את האוויר

09.07.2011, 22:37 | ליאור בן דוד

בחודשים האחרונים מנהלים תושבי העיר אלעד מאבק עיקש לסגירת מחצבת מגדל צדק הסמוכה לעירם, ולטענתם מזהמת את האוויר ופוגעת באיכות חייהם. בשבועות האחרונים המאבק שינה פנים, לאחר שפורסם בכלי התקשורת כי חברת אלקטרה בוחנת את רכישת חברת הנסון, בבעלותה נמצאת היום המחצבה. עד כה לא יצאה העסקה אל הפועל, וחברת אלקטרה אינה קשורה בשום צורה לפעילות המחצבה.

למרות זאת, החל מהשבוע הקרוב יפורסמו בכלי התקשורת השונים עצומות עליהן חתומים תושבי אלעד, ובהן הם יוצאים כנגד חברת אלקטרה, וקוראים לחברה שלא לתת יד להפעלת המחצבה ולעצור מיידית את פעילותה ההרסנית. התושבים טוענים כי המחצבה מרעילה את ילדיהם וגורמת להם למחלות נשימה, כגון אסטמה ושיעול.

העצומה מצטרפת אל פעילויות רבות שנעשות על ידי התושבים להפסקת פעולת המחצבה בשנתיים האחרונות, בהן הגשת תביעה לבית משפט השלום בפתח תקווה כנגד המחצבה, הפגנות, כנסים, פנייה לחברי כנסת, ואף ישיבות בוועדות הכנסת שעסקו בנושא. בראש המאבק לסגירת המחצבה עומדת עמותת אלעד הירוקה. באלעד אומרים כי "מדובר במאבק של עתיד הילדים שלנו, ילדי המקום, מאבק על זכותם לחיים ללא מפגעים סביבתיים ומחלות נשימתיות ועל שיקום המחצבה והטבע והצומח באזור. אנו מקווים כי כאשר בית המשפט יידרש לממצאים הקשים של החציבה הוא יורה על סגירת האתר".

אולם, יתכן כי המאבק אינו תמים כפי שהוא מוצג. פעילות המחצבה מצמצמת באופן ניכר את אפשרויות הבניה וההתרחבות של העיר. מהנדס העיר התבטא בעבר בתקשורת, ואמר כי קביעת מיקום העיר סמוך למחצבה, לא רק פוגעת באיכות החיים של התושבים אלא גם מונעת אפשרות להתרחבות העיר. מכאן עולה החשד כי לא רק ילדי היישוב ינשמו לרווחה במידה ויוחלט לסגור את המחצבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות