אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: נפתחה חקירת הגבלים עסקיים בפרשת הפטנטים של נורטל צילום: בלומברג

דיווח: נפתחה חקירת הגבלים עסקיים בפרשת הפטנטים של נורטל

קבוצה שהורכבה ממיקרוסופט, RIM ואפל רכשה ב-4.5 מיליארד ד' את הפטנטים של החברה פושטת הרגל, וחסמה את היריבה המשותפת גוגל

10.07.2011, 11:42 | יוסי גורביץ

מכירת הפטנטים של החברה פושטת הרגל נורטל מושכת את תשומת הלב של הרגולטורים האמריקאים בחשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים - כך דיווח אתמול (שבת) "הוושינגטון פוסט".

גוגל הציעה 900 מיליון דולר עבור הפטנטים, ולהפתעתה בעת המכירה הפומבית שלהם צצה לפתע קבוצה בלתי מוכרת, שכונתה Rockstar Bidco, והציעה 4.5 מיליארד דולר. רק לאחר שהקבוצה המתחרה זכתה בפטנטים התברר כי היא הורכבה משורת יריבות של גוגל: מיקרוסופט, אפל ו-RIM, יצרנית הבלקברי. שלוש החברות נמנעו מלהגיב על האפשרות שהרכישה תיחקר.

על פי מקור שהוגדר קרוב לנושא, הרגולטורים בודקים אם הקואליציה שנוצרה נגד גוגל היא בלתי חוקית, ומטרתה לחסום את מערכת ההפעלה הסלולרית המצליחה אנדרואיד באמצעות תביעות פטנטים בלתי פוסקות. גוגל, שכחברה צעירה יחסית מחזיקה במספר פטנטים מוגבל, הסבירה בשעתו שמטרת רכישת הפטנטים של נורטל היא, בין השאר, הגנה מפני תביעות פטנטים שכאלה.

אנדרואיד נמצא גם כך תחת התקפה מצד חברות המחזיקות בפטנטים שלדבריהן מופרים על ידו: מיקרוסופט כבר הצליחה לגרום לחמש חברות המשתמשות באנדרואיד (ולאחרונה גם בכרום OS) לשלם לה תמלוגים, ואורקל הגישה תביעת ענק נגד גוגל בנושא.

גוגל גינתה את תוצאות המכירה הפומבית, ולדברי עורכי דין המתמחים בהפרת הגבלים עסקיים מדובר במקרה בוטה של התאגדות אסורה. "למה אסופת פטנטים ששווה לגוגל 900 מיליון שווה להם 4.5 מיליארד?", תהה עורך דין העוסק בתחום, "למה שלושה מתחרים קיבלו אישור לשתף פעולה זה עם זה, במקום שיצטרכו להתחרות זה בזה?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות