אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בינתיים נשארים בארץ: הממשלה דחתה בשלוש שנים את צמצום מכסת העובדים הזרים צילום: שאול גולן

בינתיים נשארים בארץ: הממשלה דחתה בשלוש שנים את צמצום מכסת העובדים הזרים

הוחלט לקבל את הצעתם של שר האוצר, שר התמ"ת ושר הבינוי והשיכון, הנובעת ממצב שוק הנדל"ן והגידול בהיקפי הבנייה; לצד דחיית צמצום המכסה, הוחלט על תוכנית לעידוד קליטת עובדים ישראלים בענף הבנייה

10.07.2011, 16:07 | כתב כלכליסט

העובדים הזרים נשארים, בינתיים: הממשלה הודיעה היום (א') על החלטתה לדחות בשלוש שנים את צמצום מכסת העובדים הזרים במדינה. שר האוצר, שר התמ"ת ושר הבינוי והשיכון הם שהציעו את הדחייה, מפאת המצב בשוק הנדל"ן והגידול בהיקפי הבנייה השנה, אשר מעלים את הצורך בעובדים לטווח קצר.

לצד ההחלטה לדחות את צמצום המכסה, הוחלט על תוכנית רחבה לעידוד קליטת עובדים ישראלים בענף הבנייה - במסגרתה יקבלו מעסיקים סיוע ממשלתי במימון שכרם של עובדים ישראלים שייקלטו בענף בתחום "העבודות הרטובות", כגון ברזלנים, טפסנים, רצפים ועובדי בטון.

במהלך שלוש השנים הקרובות תישאר מכסת מספר העובדים הזרים בארץ סביב 8,000 עובדים. ביולי 2014 תרד המכסה ל-5,000 ושנה לאחר מכן תגיד ל-2,000 בלבד. לפי התוכנית, החל מ-2016 ינתנו היתרי העסקה לעובדים זרים בתחום הבניין רק להעסקת מומחי חוץ.

מספר העובדים הזרים אשר יעבדו בישראל במשך שלוש השנים הראשונות ממועד קבלת החלטה זו ינוע ככל הנראה סביב 8,000 עובדים. לאחר תקופה של שלוש שנים יעמדו המכסות המירביות של עובדים זרים בענף הבנין על 5,000 ביום ה-1 ביולי 2014 ועל 2,000 ביום ה-1 ביולי 2015. החל מיום ה-1 בינואר 2016 יוקצו היתרי העסקה לעובדים זרים בבנין רק להעסקת מומחי חוץ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות