אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים ויתר על פירעון מיידי ל־BGI צילום: ניצן חרמוני

הפועלים ויתר על פירעון מיידי ל־BGI

בי.ג'י.איי הפקידה 150 מיליון שקל בחשבון בבנק הפועלים - ורשמה על הפיקדון שעבוד ראשון. זאת, בתמורה לוויתור הבנק על הדרישה להעמיד את החוב לפירעון מיידי

11.07.2011, 08:20 | רחלי בינדמן

חברת בי.ג'י.איי (BGI), שבשליטת צביקה בארינבוים מצאה פתרון יצירתי כדי לחמוק מהאפשרות שמחזיקי האג"ח יוכלו לדרוש את העמדת החוב כלפיהם לפירעון מיידי.

בעקבות ההסכם להעברת השליטה בחברה מידיו של בארינבוים לג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, זכאי בנק הפועלים - שלו חייבת החברה 150 מיליון שקל - לדרוש את העמדת החוב כולו לתשלום מיידי, וזאת במסגרת סעיף שינוי שליטה סטנדרטי הקיים בהסכמי הלוואה בנקאיים.

אלא של"כלכליסט" נודע כי הבנק אמנם איים על בי.ג'י.איי כי ידרוש את העמדת החוב לפירעון מיידי, אך שהחברה מיהרה להעניק לו "סוכרייה" שתמנע את המהלך: בי.ג'י.איי הפקידה 150 מיליון שקל בחשבון בבנק הפועלים - ורשמה על הפיקדון שעבוד ראשון. זאת, בתמורה לוויתור הבנק על הדרישה להעמיד את החוב לפירעון מיידי.

במקרה שהבנק היה מפעיל את סעיף שינוי השליטה, הנזק עבור החברה היה גדול פי כמה מהחוב לבנק לבדו, כיוון שלפי שטר הנאמנות (שתחת עקרונותיו גייסה החברה חוב של 136 מיליון שקל מבעלי האג"ח במרץ האחרון), ברגע שהבנק המלווה זכאי לדרוש פירעון מיידי, מדובר באירוע "טריגר" המאפשר גם את בעלי האג"ח לדרוש זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות