אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אז מה אתה לברון ג'יימס - ספורטאי או פרזנטור? צילום: MCT

אז מה אתה לברון ג'יימס - ספורטאי או פרזנטור?

אתר Business insider חישב כמה כסף נכנס לספורטאים אמריקאים מהמשכורת שלהם וכמה מה"חלטורות" שלהם כפרזנטורים

11.07.2011, 15:33 | אסף רותם

אתר Business insider חישב כמה כסף נכנס לספורטאים אמריקאים מהמשכורת שלהם וכמה מה"חלטורות" שלהם כפרזנטורים של חברות שחתמו עמם על הסכמי חסות.

ישנם מספר ספורטאים שמרוויחים כיום יותר מהסכמי החסות שלהם מאשר מהחוזים שלהם עם הקבוצות, שהן המעסיקות העיקריות שלהן אחרי הכל.

אז איזה מהספורטאים הם יותר פרזנטורים מספורטאים?

לברון ג'יימס, למשל, הוא 67% פרזנטור ו-33% ספורטאי. כך לפחות אפשר להסיק מחשבון הבנק שלו. כוכב מיאמי היט מרוויח 30 מיליון דולר מחסויות מחברות כגון נייקי, מקדונלד'ס, קוקה קולה ו-State Farm Insurance.

טייגר וודס. מלך החסויות, צילום: MCT טייגר וודס. מלך החסויות | צילום: MCT טייגר וודס. מלך החסויות, צילום: MCT

עם זאת, קווין דוראנט, שנחשב לפחות "בר שיווק" מלברון, מקבל 70% מהכנסתו השנתית מחברות שהוא מתפקד כפרזנטור שלהן. 30% מסך ההכנסות שלו הם מאוקלהומה - בה הוא משחק. דוראנט מקבל 14 מיליון דולר מחברות כגון נייקי, גייטורייד ו-EA ספורטס ורק 6 מיליון דולר מקבוצתו.

כוכבי סבב המירוצים NASCAR - ג'ימי ג'ונסון, ג'ף גורדון ודייל ארנהארט ג'וניור - גם מרוויחים יותר מחסויות. דייל ארנהארט ג'וניור מרוויח רק 17% מקבוצתו ואת השאר מחסויות. הוא מכניס, בסך הכל, כ-26 מיליון דולר.

עם זאת, שחקני הגולף מכניסים את הנתח הגדול ביותר מהכנסותיהם מחסויות. פיל מיקלסון, הספורטאי השני הכי מרוויח בעולם, מכניס 93% מסך ההכנסות שלו מחסויות. טייגר וודס, מלך החסויות (עדיין) מכניס רק 4% כגולפאי - ואת השאר כפרזנטור של חברות כגון נייקי ו-EA ספורטס.

אבל יש גם כמה "צדיקים": ספורטאים שמרוויחים יותר כספורטאים מאשר פרזנטורים הם קווין גארנט (57% מסך ההכנסות של 22.8 מיליון דולר מגיעים מקבוצתו בוסטון סלטיקס); פייטון מאנינג (61% מהכנסותיו מגיעים מקבוצתו אינדיאנפוליס קולטס) ודוויין ווייד, שמרוויח 50.3% מכספו מקבוצתו).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות