אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמי פדרמן: "אי אפשר להכריח יזמים לבנות מלונות בת"א" צילום: אריאל בשור

עמי פדרמן: "אי אפשר להכריח יזמים לבנות מלונות בת"א"

נשיא התאחדות המלונות בכנס שבו הוצגה תוכנית עיריית תל אביב-יפו לעידוד הקמת מלונות בעיר: "אני עצמי בזבזתי מעל שנה בתכנון מפורט עם רשויות התכנון בעיר, וכשזה הגיע למקבלי ההחלטות הכל ירד לטמיון"

12.07.2011, 11:24 | יסמין גיל

"רק תפוסה גדולה ורווחיות ימשכו משקיעים לבנות מלונות בתל אביב". כך אמר היום (ג') נשיא התאחדות המלונות, עמי פדרמן, מבעלי רשת מלונות דן, בכנס בנושא קידום מלונות בתל אביב-יפו שנערך בעיר. בכנס הוצגה תוכנית חדשה שמקדמת העירייה, שעיקרה שינוי הליכים בירוקרטים שמרתיעים יזמים לבנות מלונות חדשים בעיר או שמעכבים את הליך הבנייה במשך שנים רבות.

"צריך לשמור על רווחיות גבוהה כדי שמהמשקיעים ירצו לבוא לעיר", המשיך פדרמן, "אתם יכולים לתכנן תוכניות, אבל בסופו של דבר מי שמשקיע אלו היזמים, ואי אפשר להכריח אותם לבנות". הוא פנה לראשי העירייה שנכחו במקום, בהם ראש העירייה רון חולדאי, ואמר להם: "אנחנו מקשיבים לכם, תקשיבו גם אתם ליזמים".

בין סעיפי התוכנית של העירייה: מינוי איש קשר במינהל ההנדסה לנושא המלונאות, שירכז את הטיפול מול היחידות במינהל; הגדלת היקפי הבנייה לתוכניות מלונאיות ברצועה שבין רחוב הרברט סמואל לרחוב הירקון; ואופציה לבנייה מלונאית בגובה של שמונה קומות באזור העיר הלבנה, שבו גובה הבנייה המותר הוא עד 6.5 קומות.

"יש לי הרבה מאוד ניסיון", אמר פדרמן, "אני רואה פקידות ופקידים בעירייה מתווכחים אחד עם השני והיזם מחכה שנה, שנתיים ושלוש. דרוש לא רק ייעול, אלא גם אומץ ויכולת לקבל החלטות. היום אנשים נשלחים לתקן תוכנית וחוזרים אחרי שלושה חודשים. אני עצמי התנסיתי במצב שבזבזתי מעל שנה בתכנון מפורט עם רשויות התכנון בעיר, וכשזה הגיע למקבלי ההחלטות הכל ירד לטמיון".

"הבעיה בתל אביב היא קרקעות ומחיריהן", הוא המשיך, "מ"ר לבנייה למלון לא שווה יותר מ-500 דולר, וצריך שיהיו שטחים גם למלונאות". הוא דיבר גם על תכנית שמקדמת התאחדות המלונות להוספת חדרים בבתי מלון קיימים, כדרך מהירה לעמוד בביקושים עתידיים: "בתל אביב אנו זקוקים ל-1,500-1,800 חדרי מלון נוספים בכל חמש שנים - שלושה הילטונים בכל חמש שנים. זה יעד שאפתני", אמר פדרמן, "עד 2030 תידרש תוספת של למעלה מ-13 אלף חדרי מלון".

לאירוע הגיעו בכירי המלונאים, בהם דוד פתאל, אלפרד אקירוב, הנרי טייג מבעלי המלונות דיוויד אינטרקונטיננטל והילטון בתל אביב, מנכ"ל רשת מלונות דן עמי הירשטיין, מנכ"ל מלונות אפריקה ישראל רון יריב ומנכ"ל התאחדות המלונות שמואל צוראל. גם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, נכח באירוע.

"תכשירו קרקעות, אני אבנה אלף חדרים בתל אביב. אני אהיה אחראי לתיירות", הוסיף יו"ר ובעלי קבוצת אלרוב, אלפרד אקירוב, בעלי המלונות מצודת דוד וממילא בירושלים. "תראו לי עוד עיר בעולם שהמלון המוביל שבה זה הילטון", אמר בהתייחסו למיעוט מלונות היוקרה בעיר, "זה לא קיים בפריז, לא בלונדון ולא באמסטרדם. אני לא נגד, אני בעד המלונות האלה, אבל חייבים לבנות איכות של בתי מלון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות