אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט" - בן דב מבקש הסדר חוב: מעביר את סאני לשליטת טאו צילום: עמית שעל

נחשף ב"כלכליסט" - בן דב מבקש הסדר חוב: מעביר את סאני לשליטת טאו

כפי שנחשף הבוקר באתר "כלכליסט": בן דב מבקש להעביר את השליטה בסאני לחברת טאו תשואות כך שטאו תחזיק 63% ממניות סאני. לאחר ההעברה יחזיק בן דב 75% ממניות טאו ואילו מחזיקי אג"ח ב' וג' יחזיקו 25% מהמניות במקום אגרות החוב שבידיהם. ההסדר תלוי כעת באישור הדירקטוריון בעלי האג"ח. מנכ"ל טאו יוסי ארד: "בסוף התהליך, בעלי האג"ח יהיו בעלי מניות של חברה חזקה ובעלת נכסים משמעותיים. מדובר במהלך חסר תקדים של בעל שליטה המזרים נכסים בהיקף של מיליארד שקל ומעמיד בסוף התהליך חברה יציבה בעלת אופק וחזון, שמיטיבה עם בעלי האג"ח"

12.07.2011, 12:24 | גולן חזני

כפי שנחשף הבוקר (ג') באתר "כלכליסט": אילן בן דב מבקש הסדר חוב בטאו תשואות. טאו דיווחה היום כי במסגרת ישיבת דירקטוריון הציע בעל השליטה בטאו וכן בחברת הסלולר פרטנר אילן בן דב, להעביר לשליטת טאו את סאני אלקטרוניקה על-ידי הקצאת מניות ואג"ח של החברה החברה כנגד הקצאת מניות טאו לידיו של אילן בן דב. המהלך מותנה באישור הדירקטוריון ובהמשך באישור בעלי אג"ח מסדרות ב' ו-ג' להם מוצע להמיר את האג"ח במניות טאו.

לאחר ההמרה, אם תתבצע, יחזיק בן דב בכ-75% מטאו ובעלי אג"ח ב' וג' יחזיקו בכ-25%. עם ביצוע המהלך, תחזיק טאו ב-63% מסאני אלקטרוניקה, שהיא בעלת השליטה בסקיילקס, החברה האם של פרטנרומשווקת מכשירי הסלולר של סמסונג בישראל.  

"בעקבות המהלך תהפוך טאו לחברה בעלת שווי של מעל למיליארד שקל וללא התחייבויות" מסר מנכ"ל טאו תשואות יוסי ארד. "בסוף התהליך, בעלי האג"ח יהיו בעלי מניות של חברה חזקה ובעלת נכסים משמעותיים. מדובר במהלך חסר תקדים של בעל שליטה המזרים נכסים בהיקף של מיליארד שקל ומעמיד בסוף התהליך חברה יציבה בעלת אופק וחזון, שמיטיבה עם בעלי האג"ח" הוסיף ארד.

דירקטוריון החברה אישר פה אחד את ההצעה באומרו כי "ההצעה טובה לחברה" והחליט להתקדם במהלך כך שכעת מעריכי שווי חיצוניים יכינו חוות דעת לפי איזה שווי יתבצע המיזוג, גם בהתייחסות להעברת השליטה בסאני לחברה - כלומר התחשבות בפרמיית השליטה בחברה שכן במסגרת ההסדר, יועברו 50.01% ממניות סאני לטאו. 

לסדרות ב' וג' היקף של כ-349 ע.נ. כאשר הסדרה מאגרת ג' בעלת מח"מ של 1.7% נסחרת בתשואה לפדיון של 27.6%. סדרה ב', שהינה סדרה של אג"ח להמרה, היא בעלת מח"מ של 2.2 שנים ונסחרה בתשואה לפדיון של 47.6%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בושה !!! מגלם תספורת של -90%-80% לבעלי האגחים וזה עוד במקרה הטוב
לכל המוסדיים שמעורבים - זוהי העת להזכיר לכם שתפקידכם הינו שמירה על הציבור וזוהי שעתכם לפעול ובשיא העוצמה. גורו לכם מעסקאות קומבינה עם בן דב מכיוון פרטנר וסקיילקס, לא תהיו חסינים מפני תביעות אישיות ותביעות יצוגיות כנגד המעסיקים שלכם במקרה של עסקאות לא ראויות. העסקה צריכה לכלול הכנסה של 50% מסאני לטאו ללא מחיקה של ע.נ. אג"ח אחד !!!!! אתם תחת זכוכית מגדלת, קחו את החברה לפירוק עוד היום ואל תסכימו לכל הצעה ביזונית כגון זו שממליץ עליה בחום יוסי ארד המנכ"ל או יו"ר החברה שלמה נס שמטיף למדינה כיצד להיתנהל בארגקסקו בעוד הוא עומד בראש חברה שעושה מעשים שלא יעשו !!! איפה הרשות לניירות ערך ? בושה גדולה!
מסר למוסדיים המעורבים - קראו בעיון , ארץ הקודש  |  12.07.11
2.
מעוווולהה - זה בגדול אומר שהוא לא הצליח לחלוב אותנו כמו שהוא תכנן באורנג'...
כל מצליחן ישראלי, שגרף את הונו מניצול ציני של 7 מיליון ישראלים (ובמקרה הזה - מאוד ציני, בסה"כ מדובר ביבואן), צריך לחזור לבסיס. שרי אריסון, או יותר נכון אביה, היה בחור שהרוויח ביושר את כספו מפיתוח תחום הבידור האמריקאי, והפיכת האונייות מאוטובוס ימי למוקד בילוי ונופש. ואגב, היום בנק הפועלים מעניק את השכר והתנאים הכי גבוהים בשוק לעובדים (גם הנחותים ביותר, תשאלו את מנהלי חברות כוח האדם). ולכן לא עליה אני מדבר. אלא על עשירים ישראלים, שצמחו מעושק הציבור הישראלי בלבד, ורק כי ממשלתנו צעירה מידי בכדי להוות רגולטור מספיק חזק להם, אלא צריכים לחזור למקורות. בן-דב ניסה לקפוץ מעל הפופיק, ואני מאוד מקווה שלא ילך לו.
אביאל ד. , רענננה  |  12.07.11
לכל התגובות