אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דרופבוקס יוצאת לגיוס לפי שווי של עד 8 מיליארד דולר

דיווח: דרופבוקס יוצאת לגיוס לפי שווי של עד 8 מיליארד דולר

הבלוג טק-קראנץ' טוען כי שירות אחסון הקבצים המצליח מעוניין לגייס 300-200 מיליון ד', דבר שיאפשר לו להתרחב באופן משמעותי. עם זאת, לא ברור כיצד מתכוונת החברה להגדיל את הכנסותיה

13.07.2011, 10:24 | יוסי גורביץ
דרופבוקס, שירות אחסון הקבצים הפופולרי, החל בסבב גיוס הון נוסף - כך דיווח אמש (ג') הבלוג טק-קראנץ'. לטענתו, מטרת החברה היא לגייס בין 200 ל-300 מיליון דולר, לפי הערכת שווי הגבוהה מ-5 מיליארד דולר ועשויה להגיע אף ל-8 מיליארד. לידיעה אין אישור רשמי.

דרופבוקס מאפשרת למשתמש ליצור תיקייה על המחשב שלו, ולאחסן את כל הקבצים המוכנסים אליה בשרתי הענן של החברה. העובדה שהקבצים נמצאים על שרת ענן הופכת את הגישה אליהם מכל מקום ובאמצעות מכשירים שונים למהירה וקלה.

השימוש בדרופבוקס נחשב לקל ואינטואיטיבי, והשירות הפך לפופולרי מאוד, למרות העובדה שהחברה מאחוריו לא יצאה בקמפיינים פרסומיים אלא השתמשה בשיטת "חבר מביא חבר". דיווחים על כך שהאבטחה של הקבצים המאוחסנים בשרתי החברה לוקה בחסר לא פגעה אף היא בפופולריות של השירות.

עם זאת, לא ברור מאין מגיעות ההכנסות של החברה. היא מספקת שני גיגה-בייט של אחסון חינם, ומאפשרת למשתמש להגדיל את התיבה שלו אם הוא מגייס חברים נוספים לשימוש בדרופבוקס – אחת הסיבות להצלחה של השירות. רק אחר כך מתחילה החברה לגבות סכומים קטנים מהמשתמש.

לדברי טק-קראנץ', בעבר גייסה דרופבוקס סכומים קטנים מאוד יחסית - 7.2 מיליון דולר. אם הדיוח נכון, ייתכן כי הגיוס הגדול כעת מעיד על מגמת התרחבות משמעותית של החברה. דרופבוקס נמצאת במגעים עם שורה של בנקי השקעה, בהם Allen & Co.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות