אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ג'ורנל על אפריקה ישראל: "קונה ביוקר - מוכרת בזול" צילום: אביגיל עוזי

וול סטריט ג'ורנל על אפריקה ישראל: "קונה ביוקר - מוכרת בזול"

בכתבה נרחבת מספרים בעיתון על הכישלון של החברה בארה"ב. "שילמנו מחירי שיא" התוודה מנכ"ל אפי ארה"ב תמיר קזז בפני העיתון - "עכשיו אנחנו לא קונים - יש לנו עוד מה למכור"

13.07.2011, 13:41 | סוכנויות הידיעות

תחת הכותרת "אפריקה ישראל קונה ביוקר ומוכרת בזול" פירסם היום (ד') הוול סטריט ג'ורנל כתבת רוחב על לב לבייב והחברה שבשליטתו. העיתון מציין כי אפריקה ישראל הייתה אחת הרוכשות הזרות האגרסיביות ביותר של נדל"ן מסחרי בארצות הברית במהלך ימי הבועה, והשקיעה בנכסים בניו יורק ומיאמי, ואף החלה בפיתוח בפיניקס ובלאס וגאס. אולם כיום, לאחר הפסדים כבדים, החברה מוכרת חלק מהנכסים הללו בסכומים נמוכים בהרבה מששילמה עליהם.

הכתבה סוקרת עסקאות הפסד אחרונות של אפריקה ישראל, בראשן מכירת מגדל השעון, המשקיף על מדיסון סקוור גרדן, אותו רכשה ב-2007 תמורת 200 מיליון דולר ואף הוציאה עשרות מיליוני דולרים נוספים בניסיון להמיר אותו לבניין דירות, אולם במאי היא הכריזה כי מצאה קונה עבור 170 מיליון דולר. באופן דומה מציין העיתון כי באפריל הכריזה החברה כי היא מוכרת 11 מתוך 16 הקומות בבניין הניו יורק טיימס לשעבר לבלאקסטון עבור 160 מיליון דולר, זאת על אף שרכשה אותם תמורת 525 מיליון דולר ב-2007. כמו כן, החברה אף מוכרת קרקעות בפלורידה.

"שילמנו את מחירי השוק", מצוטט תמיר קזז, מנכ"ל אפי ארצות הברית בכתבה. "שילמנו אותם בשיא" הוסיף קזז שלא שולל את האפשרות שהחברה עוד תרכוש נכסים נוספים בארצות הברית בעתיד. "אנחנו לא קונים עכשיו. יש לנו עדיין מלאי מספיק למכור".

בנוסף, לבעיות הכלכליות שנבעו מהמיתון, העיתון מציין גם סערות ברמה הניהולית. ב-2009 התפטר מנכ"ל אפי ארצות הברית רותם רוזן. אפריקה ישראל מינתה במקומו את ריצ'רד מרין, בכיר לשעבר בבר סטרנס אולם הוא נקלע למחלוקת עם ההנהלה בארץ וגם נפרד מהחברה בטונים צורמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות