אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחלבת ענק בארה"ב תשלם 140 מיליון דולר לרפתנים בגלל תיאום מחירים צילום: צביקה טישלר

מחלבת ענק בארה"ב תשלם 140 מיליון דולר לרפתנים בגלל תיאום מחירים

דין פודס, יצרנית מוצרי החלב הגדולה ביותר באמריקה, הגיעה לפשרה עם בעלי רפתות כדי ליישב תביעה לפיה שיתפה פעולה עם תאגידים נוספים כדי להשאיר את מחירי החלב נמוכים

13.07.2011, 19:24 | סוכנויות הידיעות
מחלבת הענק האמריקאית דין פודס (Dean Foods) הודיעה כי הגיעה לפשרה עם בעלי רפתות במדינה כדי ליישב תביעה לפיה דין פודס ותאגידים נוספים שרוכשים את החלב שיתפו פעולה כדי להשאיר את המחירים נמוכים בצורה מלאכותית. אם בית המשפט יאשר את הסכם הפשרה, דין תשלם 140 מיליון דולר במהלך ארבע עד חמש שנים לתוך קרן שתחולק לבעלי הרפתות.

דין פודס, שבסיסה בדאלאס, היא חברת מזון ומשקאות גדולה ומובילה בשוק האירופי במוצרי סויה ומשקאות. חטיבת החלב של החברה היא יצרנית ומשווקת מוצרי החלב הגדולה ביותר בארה"ב. החברה החלה במסע רכישות בשנות התשעים ומאז "בלעה" לתוכה חברות קטנות והגדילה את שליטתה בשוק החלב בארה"ב.

במאי, שופט פדראלי בוורמונט אישר פשרה שדרשה שדין תשלם 30 מיליון דולר לבעלי רפתות בצפון-מזרח ארה"ב כדי ליישב תלונות על פעילותה כמונופול. במרץ הסכימה דין פודס למכור מחלבה בוויסקונסין כדי ליישב תלונה על הפרת חוקי ההגבלים העסקיים שהגיש משרד המשפטים בשלוש מדינות בארה"ב.

דין הודיעה כי אם תאושר הפשרה בגובה 140 מיליון דולר, היא תשלם את התשלום הראשון של 60 מיליון דולר לחקלאים ואז תשלם ארבעה תשלומים שנתיים נוספים בגובה 20 מיליון דולר. "אנחנו ממשיכים להאמין שפעלנו באופן הוגן וחוקי במשך כל התקופה", אמר גרג אנגלס, יו"ר ומנכ"ל דין פודס. "השגת פשרה במקרה הזה מאפשרת לנו להתרכז באתגרים העסקיים שלפנינו ולהמשיך לחתוך בהוצאות התפעול שלנו ולהימנע מחוסר הוודאות שנובע מהליך משפטי ארוך", הוסיף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות