אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: זרעי קיץ צילום: ספלאש ניוז

השבוע: זרעי קיץ

יש מנהיגים שטרודים בביקורי חולים אצל אבא של שרה בדיוק בזמן ההצבעה על חוק החרם, זה שממשיך את הכרסום הזוחל בדמוקרטיה הישראלית. ויש הנופשים עם רעייתם ההרה והחטובה להכאיב על שפת הים. פשוט לקנא

14.07.2011, 11:09 | תמי ארד
לנוכח חומרת העונש שגזר בית המשפט המחוזי על משה קצב, נדמה היה שהנשיא לשעבר לא יוכל לרדת נמוך יותר. אך השבוע קצב ומשפחתו יצקו תוכן חדש למושג "התפלש בעפר". קשה עד בלתי אפשרי לחדור לאונות הייאוש של קצב, אבל את בני משפחתו, שבדקו אם הדרך לבית המשפט העליון יכולה לעבור דרך משרד חקירות פרטי, קשה עוד יותר להבין.

יו"ר הקואליציה זאב אלקין יכול לרשום לעצמו השבוע הישג לא מבוטל. דרכו של אלקין פשוטה וסדורה להדאיג. חוק החרם שיזם הוא פרק נוסף בספר החוקים המתחדש שכותבים בשנתיים האחרונות מחוקקי הימין. אחת ממטרותיו נועדה לחזק את בעל הבית השולט כיום במדינה, ולא קוראים לו ביבי, אם מישהו במקרה תהה.

אלקין וחבריו לדרך היו רוצים להעניש את אזרחי האיחוד האירופי, שמחרימים את הסחורה מההתנחלויות, אך בשל אילוצי גבולות הם נאלצים להסתפק בשמאלנים, הפרובינציאלים, שמרשים לעצמם להתבטא בגלוי. אם החוק לא יושלך ממדרגות בית המשפט העליון, יונח נדבך נוסף לזרם הפאשיסטי שצומח בשקט מופתי בלב הדמוקרטיה הישראלית האדישה. תרומתו הנוספת של החוק נוגעת לתדמית הנמוכה בלאו הכי של מדינת ישראל בעולם. זו הסיבה (לא הפאשיזם הזוחל) שהאיצה בנתניהו למהר בעת ההצבעה על החוק לביקור חולים אצל חותנו. זו גם הסיבה להיעדרותם מההצבעה של שישה שרים בכירים לפחות, שנסעו לבקר את חותנם או את החמות.

בשבוע הבא סיעת ישראל ביתנו תציג את חוק "ועדת החקירה הפרלמנטרית", ולאחריה יעלה ח"כ אופיר אקוניס, מקורבו של ראש הממשלה, את חוק מיסוי התרומות מחו"ל, שבא גם הוא לקעקע את מה שנותר מארגוני השמאל. מעניין יהיה לעקוב אחרי ביקורי החולים של ראש הממשלה ושריו בשעת ההצבעה בשבוע הבא ולאחריו.

סרקוזי וקרלה. בתרגום מצרפתית "שימותו הקנאים", צילום: ספלאש ניוז סרקוזי וקרלה. בתרגום מצרפתית "שימותו הקנאים" | צילום: ספלאש ניוז סרקוזי וקרלה. בתרגום מצרפתית "שימותו הקנאים", צילום: ספלאש ניוז

בעוד נתניהו מתהלך בין אלקין לאבא של שרה וטיפות הקיץ הישראלי ניגרות ממצחו, נשיא צרפת יצא לחופשת הקיץ המסורתית. סרקוזי לא צריך לצאת לחו"ל כדי לנפוש בריביירה הצרפתית, וגם לא לפנטז על דוגמניות, שחקניות או זמרות שינעימו את זמנו. בתמונות שהתפרסמו מהחופשה הנשיאותית נראית קרלה ברוני, הריונית בת 43 וחטובה להכאיב, והיא האשה שאיתו. זה המקום לשנן שלא מסתכלים בקנקן וגו', אבל אי אפשר שלא להסיט את המבט לזה שחובק את גבה. איש קטן עם בגד ים גדול ושרשר שנוגע־לא נוגע בתלתלי הפרווה המעטרים את חזהו. במבט חפוז הוא יכול להיות כל אחד. השכן ממול, איש הביטוח, הפקיד בבנק. אבל לא - הוא נשיא צרפת. ולמי שלא מבין צרפתית, מצורף התרגום: "שימותו הקנאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות