אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: ביהמ"ש אישר לאינספייר ולרבינטקס הקפאת הליכים ל-60 יום

פרסום ראשון: ביהמ"ש אישר לאינספייר ולרבינטקס הקפאת הליכים ל-60 יום

חברות אינספייר וחברת הבת שלה רבינטקס שבשליטת אבי ורטהיים הגישו שתי בקשות נפרדות להקפאת הליכים נגדן. לאינספייר המחזיקה בשלוש חברות ציבוריות חובות בסך 211 מיליון שקל. החובות של רבינטקס מסתכמים בכ-140 מיליון שקל. עו"ד עמית לדרמן מונה לנאמן אינספייר לתקופת ההקפאה

14.07.2011, 17:23 | מארק שון

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, עאטף עיילבוני, הוציא צו להקפאת הליכים נגד חברת אינספייר למשך 60 יום. עו"ד עמית לדרמן מונה לנאמן החברה לתקופת ההקפאה. קודם לכן אישר השופט לחברת הבת של אינספייר, רבינטקס, הקפאת הליכים למשך 60 יום ורו"ח חן ברדיצ'ב מונה לנאמן החברה לתקופת ההקפאה.

"בעלי האג"ח באינספייר קיבלו החלטה, שבמידה ומחזיקי האג"ח ברבינטקס יעמידו את החוב לפרעון מיידי או שרבינטקס תיכנס להליך של חדלות פרעון, הם יגשו בקשה לפירוק אינספייר, דבר שיפגע משמעותית בערך הכלכלי של החברה ויחסל כל סיכוי להגיע להסדר", אמר עו"ד לדרמן בדיון.

חברות אינספייר וחברת הבת שלה רבינטקס שבשליטת אבי ורטהיים הגישו אחה"צ (ה') לבית המשפט המחוזי בנצרת שתי בקשות נפרדות להקפאת הליכים נגדן.

אינספייר מחזיקה בשלוש חברות ציבוריות, תדירגן, רימוני תעשיות ורבינטקס תעשיות, והחובות שלה מסתכמים בלמעלה מ-211 מיליון שקל. החובות המשמעותיים הם לקרן אוריגו בגובה 84.4 מיליון שקל ולבנק הפועלים 50.6 מיליון שקל. החובות של רבינטקס מסתכמים בכ-140 מיליון שקל.

בבקשה של חברת איסנפייר השקעות נכתב, כי החברה אינה נמצאת בחדלות פרעון אך ישנו חשש למצב כזה בעתיד במידה ולא תגבש הסדר נושים בתקופה הקרובה. "מתן צו הקפאת הליכים ברבינטקס ללא מתן צו הקפאה לאינספייר יקשה על מציאת פיתרון ראוי ברבינטקס שכן אז אופציית ההשקעה בחברת ברטק, על ידי החברה, תרד מן הפרק", נכתב בבקשה של אינספייר.

אינספייר מבקשת למנות את עו"ד עמית לדרמן ממשרדו של שלמה נס כנאמן בתקופת ההקפאה. חברת רבינטקס שהגישה בקשה נפרדת מבקשת למנות את רו"ח חן ברדיצ'ב לנאמן.

אינספייר מבקשת הקפאה לתקופה של 60 יום.

אינספייר נוסדה בתחילת שנות ה-90 במטרה לשמש קרן להשקעות בחברות סטארט-אפ, ולאחר מכן ביצעה רכישות של חברות תעשייותיות. רבינטקס עוסקת בתחום המיגון האישי ומיגון של כלי רכב צבאיים ונקלעה ומעסיקה עשרות עובדים באזור בית שאן והצפון.

מהבקשה של רבינטקס עולה, כי הדירקטוריון אישר לפני יומיים עסקה למכירת פעילות המיגון האישי לחברת אחידטקס – נצרת עילית תמורת 42 מיליון שקל, והעסקה תלויה כעת בקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים. מתוך הסכום הזה ישולמו 33 מיליון שקל לבנקים הפועלים והבינלאומי, לאחר שאלה הסכימו לוותר על כ-12 מיליון שקל במסגרת הסדר נושים עתידי.

"לא ביקשנו לאחד את התיקים בכוונה, בשלב הזה, אבל יתכן שהפיתרון בשתי החברות יהיה פיתרון משותף", הסביר עו"ד אהוד גינדס בדיון, "בחברת רבינטקס האיום הוא לא רק של מחזיקי האג"ח, אלא גם של ספקים שהגיע מועד לפרוע את החוב להם, ועקב בעיה תזרימית קשה, עלולים הספקים לפתוח בהליכים כנגד החברה".

"הכוונה היא להגיע להסדר מהיר בתוך 90-60 ימים, כאשר עלויות ההקפאה לפי הערכת החברה הם כ-300 אלף שקל לחודש, ויש לנו כ-800 אלף שקל. היתרה ממה שנקבל מהמכירה יישאר בקופה לאחר התשלום לבנקים".

 

הבקשה של אינספייר הוגשה באמצעות עורכי הדין עמית לדרמן ואביתר קרמר ממשרדו של שלמה נס. הבקשה של רבינטקס הוגשה באמצעות עורכי הדין שלום גולדבלט ואהוד גינדס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות