אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי עומדים מאחורי גניבת 24 אלף מסמכים ממחשבי הפנטגון? צילום: בלומברג

מי עומדים מאחורי גניבת 24 אלף מסמכים ממחשבי הפנטגון?

במשרד ההגנה האמריקאי מודים בכשל אבטחה חמור במיוחד, שבו נחשפו גם מסמכים רגישים, ומפנים אצבע מאשימה להאקרים מטעם "ממשלה זרה"

15.07.2011, 10:57 | דור צח

האקרים פרצו במרץ למחשבי משרד ההגנה האמריקאי וגנבו מתוכם 24 אלף מסמכים - כך הודה אמש (ה') סגן שר ההגנה בוושינגטון, וויליאם ג' לין.

לפי המשרד, מאחורי הפריצה עמדו ככל הנראה האקרים מטעם "ממשלה זרה", אך לא נמסר איזו: בתגובה לשאלת סוכנות הידיעות AP אמר לין "יש לנו הערכה די מבוססת", אך נמנע מלפרט מעבר לכך. בחודש שעבר הותקפה גם קרן המטבע הבינלאומית, וגם אז יוחסה התקיפה ל"ממשלה זרה", כשחלק מההשערות העריכו שמדובר בסין.

לפי ה"הפינגטון פוסט", מדובר באחד מכשלי האבטחה החמורים ביותר שמשרד ההגנה האמריקאי חווה עד היום. אף על פי שחלק מהמסמכים היו חסרי ערך, הודה לין כי רבים מהם עסקו בנושאים רגישים, כמו פעיות חיל האוויר האמריקאי, תקשורת לוויינית ומערכות בקרה.

"האמצעים שננקטו לא הספיקו כדי לעצור את דליםת המידע הרגיש", הוסיף לין, "עלינו לעשות יותר כדי להגן על המידע הדיגיטלי שלנו". סגן שר ההגנה גם הביע את דאגתו מכך ש"בעבר נחשפו טרה-בייטים של מידע ברשתות של חברות ביטחוניות". ככל הנראה רמז לין בדבריו אלה לפריצה למחשבי יצרנית מטוסי הקרב לוקהיד-מרטין במאי האחרון, שבה דיווחה החברה כי נחשפו 90 אלף כתובות אימייל וסיסמאות.

ב-2008 סוכנות מודיעין זרה הפיצה קוד זדוני בכונן פלאש שהוכנס למחשב צבאי, שחובר לרשת שהפעיל הפיקוד המרכזי האמריקאי. סגן שר ההגנה אישר בשנה שעברה כי הקוד הזה התפשט "במערכות מסווגות ולא מסווגות כאחד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות