אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט נענה לבקשת ורטהיים: הקפאת הליכים ל־60 יום

בית המשפט נענה לבקשת ורטהיים: הקפאת הליכים ל־60 יום

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, עאטף עיילבוני, העניק ביום חמישי צו להקפאת הליכים לחברת אינספייר ורבינטקס למשך 60 יום

17.07.2011, 07:50 | מארק שון

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, עאטף עיילבוני, העניק ביום חמישי צו להקפאת הליכים לחברת אינספייר ורבינטקס למשך 60 יום. עו"ד עמית לדרמן מונה לנאמן אינספייר, ורו"ח חן ברדיצ'ב מונה לנאמן רבינטקס.

אינספייר היא חברת אחזקות המחזיקה בשלוש חברות ציבוריות - תדיר גן, רימוני תעשיותו רבינטקס - והחובות שלה מסתכמים ביותר מ־211 מיליון שקל. רבינטקס פועלת בשני תחומים עיקריים: מיגון אישי ודיגום כלי רכב צבאיים.

היא מעסיקה עשרות עובדים באזור בית שאן והצפון, וחובותיה מסתכמים ב־140 מיליון שקל. מהבקשה עולה כי הדירקטוריון של רבינטקס אישר לפני כמה ימים את מכירת פעילות המיגון האישי לחברת אחידטקס מנצרת עילית תמורת 42 מיליון שקל. כחלק מהעסקה תקבל רבינטקס 10% ממניות חברת דיפנס אינדסטריז אינטרנשיונל, החברה־האם של אחידטקס, שמניותיה נסחרות בארה"ב.

בתחום דיגום כלי הרכב פועלת רבינטקס באמצעות חברות גארדלינק וברטק, הרשומות בארה"ב, שלהן חובות של 14.7 מיליון דולר לבנקים אמריקאיים. מהבקשה עולה כי בחודשים האחרונים ניהלה רבינטקס מגעים עם גורמים שונים בנוגע לברטק וגארדלינק, ועל פי מתווה העסקאות המסתמן, המשקיע ירכוש או יפרע את חובן.

התכנון של נאמן רבינטקס הוא להקצות למחזיקי אג"ח סדרה ב' 20% מהמניות, והסדרה עצמה תתוקן כך שלמחזיקי האג"ח יגיעו 20 מיליון שקל בריבית שנתית של 4%, והאג"ח ייפרע בתשלום אחד עוד שבע שנים. על פי התכנון, העובדים יקבלו את כספם כבר בתקופת הקפאת ההליכים, מכספי מכירת פעילות המיגון האישי, וחלק ניכר מהם ייקלטו בחברת אחידטקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות