אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האוטובוסים דן מבקשת לבטל את פסק הבוררות שחייב אותה לפצות עשרות מגמלאיה צילום: אורן אגמון

חברת האוטובוסים דן מבקשת לבטל את פסק הבוררות שחייב אותה לפצות עשרות מגמלאיה

בפסק הבוררות קבעה השופטת בדימוס ברכה אופיר תום כי הגמלאים קופחו בעת שהחברה פדתה מהם את מניית דן תמורת 70 אלף שקל במקום 800 אלף שקל

17.07.2011, 16:01 | ענת רואה

חברת האוטובוסים דן מבקשת לבטל את פסק הבוררות שחייב אותה לשלם עשרות מיליוני שקלים ל-24 גמלאים שלה. מדובר בפסק בוררות שניתן לפני כחודש ע"י השופטת בדימוס ברכה אופיר-תום, אשר קבעה כי הגמלאים קופחו בסכומי עתק בעת שחברת האוטובוסים פדתה מהם את מניות דן שהחזיקו, ורכשה אותן במחיר נמוך שלא שיקף את ערכן האמיתי. התובעים התבססו על הערכת שווי שהכין בעבורם פרופ' אמיר ברנע וטענו כי קיבלו 70 אלף שקל כל אחד בממוצע במקום 800 אלף שקל. לפי הערכות, הסכום לו זכאים כל אחד מהתובעים בעקבות קבלת התביעה עומד על 1.3 מיליון שקל לפחות.

אופיר־תום התייחסה בפסק הבוררות לטענת העובדים, לפיה יש לראות בעסקאות עמם עסקאות חריגות הנגועות בניגוד עניינים וטעונות אישור מיוחד. היא אמרה כי העדיפה את עמדת העובדים בעניין זה על פני זו של דן, וקבעה כי "נושאי המשרה בדן הם שעמדו בפועל מאחורי העסקאות כשהם מונעים על ידי אינטרסים ברורים להגדלת חלקם ברכוש החברה". השופטת קבעה עוד כי מדובר בעסקאות שלפי כל היגיון נזקקו לעבור את בחינת ועדת הביקורת בחברה, שהוקמה לצורך כך.

לטענת דן, בבקשה שהוגשה כעת לביטול פסק בוררות שהוגשה לבית משפט המחוזי בתל אביב, פסק הבוררות התקבל כבר בשלב מקדמי של ההליך ונוכח פסיקת הבוררת שהליך רכישת המניות מהעובדים לא עבר פיקוח של ועדת הביקורת. לטענת דן מדובר בהחלטה מקוממת, קיצונית ובלתי סבירה וללא הליכים מקדמיים, הבאת ראיות ושמיעת עדים, ובניגוד מוחלט לכללי הצדק הטבעי ותוך שלילת זכותה החוקתית להליך הוגן.

לטענת דן, גם הבוררת היתה מודעת לקיצוניותו המוחלט של פסק הבוררות ולכן הורתה על עיכוב ביצוע הליכי הבוררות עד לבירור הבקשה לביטול פסק הדין, תוך שציינה כי אינה רואה לבטל במחי יד את טענות החברה לפיה מדובר בהחלטה מאוד נדירה שניתנה בסיטואציה קיצונית.

דן מיוצגת ע"י משרד זליגמן; הגמלאים מיוצגים ע"י עו"ד חגי שלו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות