אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא ארה"ב מציג: סמארטפון לכל לוחם צילום: בלומברג

צבא ארה"ב מציג: סמארטפון לכל לוחם

הצבא האמריקאי משלים ניסוי בשימוש בטלפונים חכמים בתנאי קרב, ולפי קצינים בכירים צפוי לצייד חיילים קרביים במכשירים המתקדמים עוד השנה

18.07.2011, 11:28 | יוסי גורביץ
צבא ארה"ב משלים בימים אלה ניסוי בן שישה שבועות בשימוש בסמארטפונים מבוססים צג מגע בתנאי קרב, ועל פי ההערכות צפוי להמליץ לצייד כל חייל קרבי במכשיר כזה כחלק מציודו הבסיסי - כך דיווחה רשת CNN.  תוצאות הניסוי כה משביעות רצון, אמרו קצינים בכירים, שהם מצפים כי עוד השנה ייצאו לחזית החיילים הראשונים שיצוידו בטלפונים חכמים.

הסמארטפונים, אמרו בפנטגון, לא יחליפו את מכשירי הקשר המתקדמים, אבל יחולקו במספרים גדולים הרבה יותר וישמשו לשורה של תפקידים נוספים. הסמארטפונים אמורים לאפשר לחיילים לשלוח במהירות תמונה עם ציון GPS כדי לקרוא לתקיפה אווירית או ארטילרית, למצוא במהירות מפות, או למלא דו"חות. לפי הדיווחים המכשירים שבחן הצבא עמדו היטב בתנאי שטח קשים, ורק אחד מהם הפסיק לתפקד – לאחר שנדרס על ידי משאית.

הצבא האמריקאי, ששוקל שימוש גם בטאבלטים, בחן מאות אייפונים וסמארטפונים המבוססים על מערכות ההפעלה ווינדוס פון ואנדרואיד. במקביל, אחת האוגדות של הצבא מנסה מערכת מבוססת אנדרואיד שנבנתה במיוחד עבורה.

ההערכות הן שצבא ארה"ב יבחר בשתי מערכות הפעלה, כדי לשמור מצד אחד על גיוון באמצעיו, ומצד שני לצמצם את צורכי התכנות ולהקל על הגנת המערכות. גוגל ואפל סירבו להגיב על הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות