אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - אלקטרה: "נעתור נגד מיזוג ניופאן ומיני ליין" צילום: סיוון פרג

בלעדי ל"כלכליסט" - אלקטרה: "נעתור נגד מיזוג ניופאן ומיני ליין"

הממונה על הגבלים דחה בעשרה ימים את החלטתו בנוגע למיזוג, וימשיך לבחון את חוות הדעת וההתנגדויות שקיבל מהמתחרות

19.07.2011, 09:37 | אורנה יפת

רשות ההגבלים העסקיים דחתה את קבלת ההחלטה בנוגע למיזוג ניופאן ומיני ליין. ל"כלכליסט" נודע כי ההחלטה שהיתה אמורה להתקבל ביום ראשון, 17 ביולי, במשרדי הממונה על הגבלים, נדחתה ל־28 ביולי.

בשבועות האחרונים פנה הממונה דיויד גילה לשחקנים העיקריים בשוק בבקשה לקבל את דעתם על המיזוג. מקורות בענף מסרו כי לגילה הוגשו חוות דעת שליליות והתנגדויות רבות בנוגע להשלכות המיזוג על השחקנים בשוק.

עוד נודע כי חברת אלקטרה הודיעה לגילה כי אם יאושר המיזוג, בכוונתה לעתור לבית המשפט העליון - וזאת לאחר שתמצה את האפשרות להגיש ערר לבית הדין להגבלים עסקיים.

אלקטרה ביקשה מגילה לקבל הסבר מדוע דווקא המיזוג עם ניופאן אפשרי, לאחר שניסיון מיזוג שלה עצמה עם מיני ליין נתקל בהתנגדות קשה של רשות ההגבלים לפני כשנה. במקרה ההוא, אלקטרה כבר סיכמה על תנאי העסקה עם יצחק פורת, בעל השליטה בחברה (83%) - אבל הממונה דאז רונית קן הציבה לאלקטרה תנאים מחמירים למיזוג, וזו בחרה לחזור בה מהעסקה.

ככל הידוע, אלקטרה אינה החברה היחידה שהודיעה לממונה בשבועות האחרונים שתעתור לבית המשפט. בשלב זה, קבלת ההחלטה תידחה בכעשרה ימים בשל המורכבות הכרוכה במיזוג. מרשות ההגבלים נמסר בתגובה: "הנושא עדיין בבדיקה וטרם התקבלה החלטה". מניופאן לא נמסרה תגובה.

ניופאן מבקשת לרכוש 70% ממיני ליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ בשיתוף אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר. בתמורה ישלמו השותפים למיני ליין 182 מיליון שקל.

אם יאושר המיזוג הנוכחי תהפוך ניופאן לשחקן השני בגודלו בענף החשמל, אחרי אלקטרה. ניופאן מחזיקה בבעלות חלקית על רשתות החשמל בסט ביי וביג בוקס, היא שותפה ברשת החשמל הסיטונאי של אבי סופר, ואם תתקיים עסקת המיזוג היא תחזיק גם בבעלות על א.ל.מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות