אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדי אגרקסקו מתבצרים בבניין החברה: מוחים על הוצאתם לחופשה ללא תשלום של 200 עובדים

יו"ר ועד העובדים: "המדינה בורחת מאחריותה ומפקירה את פרנסתם ותנאי הפרישה הנמוכים של 350 עובדי אגרקסקו בארץ ועוד 180 בעולם"

19.07.2011, 12:05 | טל ליטמן

עשרות עובדי אגרקסקו החליטו להתבצר בבניין החברה. זאת בהמשך להפגנה המתקיימת בהשתתפות 350 עובדים המפגינים היום מחוץ למשרדי החברה בתל אביב, כשבידיהם שלטים נגד התנהלות שר האוצר ושרת החקלאות. העובדים מוחים על בקשתו של הנאמן עו"ד שלמה נס להוציא לחופשה ללא תשלום כ-200 עובדים.

העובדים הבעירו העובדים צמיגים, חסמו את הכביש ברחוב החשמונאים ושיבשו את התנועה בצומת הסואן בדרך מנחם בגין - חשמונאים. במהלך ההפגנה התפתחה קטטה בין אחד הנהגים לעובד החברה שנפצע באורח קל.

שאול צבעוני יו"ר ועד העובדים אמר ל"כלכליסט", כי "עובדי החברה מפגינים נגד התנערות המדינה והממשלה כבעלים בחברה. המדינה בורחת מאחריותה ומפקירה את פרנסתם ותנאי הפרישה הנמוכים של 350 עובדי אגרקסקו בארץ ועוד 180 בעולם, כאשר היא בוחרת שלא לנקוט עמדה בכל הנוגע לחברה שקיימת מעל 56 שנים, ותרמה תרומה נכבדה לענף החקלאות בפרט ולמדינה בכלל".

עוד אמר צבעוני, "עם כל הכבוד למחאת הקוטג' ולמחאת האוהלים שמתקיימת 500 מטר מכאן, כתוצאה ממחדל הממשלה מאות משפחות יגיעו לפת לחם לא יצליחו להזדקן בכבוד - קופת הפנסיה והפיצויים של העובדים ריקה"!

ביחס לנאמן, עו"ד נס, אמר צבעוני "לאחר שהעובדים היו הראשונים בבית המשפט שתרמו 2 מיליון שקל לטובת קופת ההקפאה משכרם, בא הנאמן ומבקש לפטר כ-200 עובדים בטענה של חשש בגירעון בקופת ההפעלה".

היום בצהריים תתקיים פגישה במשרד האוצר בין ראש אגף התקציבים והשכ"לית ויו"ר ההסתדרות עופר עיני במטרה להגיע להסכמות בעניין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
להפריט את כל ענפי החקלאות! תעשייה חשובה, אבל יש גבול לשחיתות!!
מאז שהפריטו את תעשיית העופות, ייצור העופות בארץ הכפיל את עצמו, וכך גם הייצוא. הענף הצטמצם ב-200 יצרנים, אבל הייצור התייעל וגדל. צריך לעשות את אותו הדבר בכל ענפי החקלאות. יש כשלי שוק חמורים שמשתמרים בגלל כל התמריצים העקומים שהממשלה נותנת על חשבון משלם המיסים. תאחדו כוחות, צרו משקים גדולים ומרוכזים ותתייעלו! תפתחו את ענף הייצוא לתחרות במקום להשמיד עודפי ייצור, תייצאו אותם. או תמכרו אותם בשוק המקומי, לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם גביע קוטג'! המחירים המופקעים בארץ מתחילים באוכל, והכל בגלל המבנה העקום שמשרד החקלאות מטפח.
איתן  |  20.07.11
11.
תגובה ל8
זכור הגלגל מסתובב. האנשים בפארן נתנו את הנשמה למגדלי הפלפל.ועכשיו לשחצנות שלך והיהירות של ושל חלק מהמגדלים של הערבה. 1. כמה כסף קיבלתם ממענקי הפיתוח ?ובמיוחד אתם האם חסר לכם דבר? 2. אתם מסתובבים עם מכוניות הלואי על כולם 3.ועובדה אחרונה וכואבת המנכל הפורש דוד בונדי שילם למגדלי פלפל החברים שלך כ30 מיליון שח שהיו אמורים בחלקם להיות מופרשים לטובת פרישת העובדים. 4.תגיד את האמת כל הבקשות למינהלת עם יד על הלב הוגשו בכנות ולא נפוחו אצל החקלאי הערבה התממים ויפי הנפש ?בעמך אנחנו חיים. קשוט עצמך ואחר כך את האחרים. עובד אגרקסקו גאה וישר שמריח את פיתו ביושר
פלפל חריף מאגרקסקו  |  19.07.11
לכל התגובות