אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיוורים מתלוננים: אי אפשר למשוך כסף מכספומטים, בשל המעבר למסכי מגע צילום: אלעד גרשגורן

עיוורים מתלוננים: אי אפשר למשוך כסף מכספומטים, בשל המעבר למסכי מגע

חברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ביקרו בתערוכת "דיאלוג בחשיכה" ושמעו על מצוקות העיוורים. "גם המכוניות ההיברידיות מסוכנות עבורנו בגלל שהן מאד שקטות", טענו העיוורים

19.07.2011, 15:15 | טל ליטמן

"נבצר מאיתנו למשוך כספים מכספומטים מאז שבנקים רבים עברו למסכי טאץ'. השיא הוא בסניפי המוסד לביטוח לאומי, שם מוצבים מסכים עם הדרכה קולית, אבל הפעלתם היא באמצעות מגע. בנוסף, המכוניות ההיברידיות החדשות מסוכנות עבורנו בגלל שהן כל כך שקטות, עד שקשה לנו להבחין בהן מתקרבות. גם הרכבת הקלה כמעט ואינה משמיעה קול, כך שהליכה ברחובות ירושלים הפכה עבורנו לקשה ביותר", כך טענו היום (ג') מדריכי התערוכה "דיאלוג בחשיכה" באוזני חברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אשר ביקרו במקום והתנסו בסיור בביתן חשוך לחלוטין במשך למעלה משעה.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד), התחייב כי יפעל לסייע לאוכלוסיית כבדי הראייה והעיוורים, בין היתר באמצעות חידוש הצעת חוק שהגיש, לפיה בתי הקפה והמסעדות בישראל יחויבו בהגשת תפריטים בכתב ברייל. "לצערי הצעת החוק טרם אושרה, בשל התנגדות משרד האוצר לעלויות הכספיות הכרוכות בכך", אמר כץ.

יו"ר ועדת המשנה לתקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, ח"כ אילן גילאון (מרצ), סיפר כי הוועדה בראשותו שוקדת על תקנות שיובילו למהפכה ביחס לאנשים עם מוגבלויות. לדבריו, יותקנו שלל אמצעי עזר במבנים ובמוסדות ציבוריים, אשר יסייעו לעיוורים ולסובלים מלקויות ראייה, כמו ידיות מחוספסות, מעליות עם כתב ברייל, מעליות עם כריזה קולית, שלטים אלקטרוניים מוגדלים, ניגודים חזותיים למניעת בוהק בעיניים, סימני אזהרה מחוספסים ברצפה, מדבקות על דלתות שקופות, סימני אזהרה לאורך מדרגות ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות