אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: ח"כים מעוניינים בביטול האיסור לעבוד בעבודות נוספות צילום: בלומברג

פרסום ראשון: ח"כים מעוניינים בביטול האיסור לעבוד בעבודות נוספות

בשנת 1996 חוקקה הכנסת חוק המונע מחברי כנסת לכהן כראשי ערים ורשויות מקומיות במקביל לתפקידם בכנסת; ח"כ דוד אזולאי מש"ס: "הדאגה לשלטון המקומי תהיה חזקה ויעילה יותר"

19.07.2011, 17:30 | תומר אביטל

אין דירות, המחירים משתוללים הממשלה מקדמת חוקים דרקוניים - אבל מה שמעניין מספר ח"כים בכנסת הוא שינוי החוק כדי שיוכלו לעבוד בעבודה נוספת. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת ח"כים הגישו הצעת חוק שתכשיר מחדש את האפשרות שחברי כנסת יכהנו במקביל כראשי ערים.

ב-96' חוקקה הכנסת חוק שקבע איסור על עיסוק נוסף של ח"כים, גם כראשי רשויות מקומיות, כדי שיוכלו להתרכז בעבודתם כשליחי ציבור, מחוקקים ומפקחים על עבודת הממשלה, וגם לשם מניעת ניגודי עניינים.

כעת חברי הכנסת דוד אזולאי (ש"ס), אורי מקלב (יהדות התורה) ואחרים דורשים לשנות מחדש את הכללים ולהחזיר את הגלגל לאחור. בדברי ההסבר להצעת חוק שהגישו בנושא נכתב כי "הניסיון מראה כי כהונת ראש רשות גם כחבר כנסת מניבה עשייה ברוכה למען הציבור בהכירו את הנעשה ב'שטח' ועונה על צרכים רבים המחייבים מתן מענה הולם לציבור הבוחרים". עוד טוענים הח"כים כי החוק ייצור "סינרגיה מתאימה בין קבוצות הייצוג של השלטון המקומי לבין אלה של השלטון המרכזי".

אזולאי אמר ל"כלכליסט" כי "ישנה הידרדרות נוראה בשלטון המקומי. מי שלא שירת שם לא מבין זאת. עם כל הכבוד לח"כים - לכל אחד יש אג'נדה ומחוייבות סיעתית וקואליציונית. אם יכהנו מספר ח"כים במקביל כראשי רשויות אז הדאגה לשלטון המקומי תהיה חזקה ויעילה יותר. רק אם יהיה ניתן למלא את שתי הפונקציות גם יחד יתאפשר ייצוג לשלטון המקומי ולא נגיע למצב של שוקת שבורה". אזולאי הוסיף כי הוא מאמין ששר הפנים אלי ישי יתמוך בחוק, וכי הוא מקווה שבזכות החוק תגובש קבוצת ח"כים-ראשי ערים בכנסת שיפעלו למען הרשויות המקומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות