אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים - מי אמר למי: "החולוניים, הבת ימיים ושאר הג'יפות אצלו בתור לפיצה" צילום: יניב כהן

דיבידנדים - מי אמר למי: "החולוניים, הבת ימיים ושאר הג'יפות אצלו בתור לפיצה"

וגם: משרד התמ"ת חסם את הגישה לפייסבוק לעובדיו, עברי ורבין השיק את אחד התאומים הדנדשים שלו ולרשת קיקה יש כבר שלט מוכן

20.07.2011, 09:10 | רון גרנות

מי אמר למי: "החולוניים, הבת ימיים ושאר הג'יפות אצלו בתור לפיצה"

מה יעלה בגורל סניף ארקפה במתחם הבימה המחודש? חברת שינקין בר בבעלות עודד בר, שהיתה אמורה להיות זכיינית הסניף במקום, תובעת מרשת ארקפה 5 מיליון שקל בעקבות ביטול הזיכיון בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב אתמול. בר ניהל משא ומתן ארוך מול הבעלים של ארקפה רון שמר. ההצעה של שמר כללה גם זכיינות של בר על סניף הרשת ברוטשילד, אולם לאחר שמונה המנכ"ל הנוכחי צבי עשת והצטרף למשא ומתן, התגלעו חילוקי דעות בינו לבין בר.

צבי עשת, צילום: יניב כהן צבי עשת | צילום: יניב כהן צבי עשת, צילום: יניב כהן

מכתב התביעה עולה כי במהלך הפגישות בין השניים הטונים עלו. בר טוען כי עשת ביקש ממנו להעמיד "את כל החולוניים, הבת ימיים ושאר הג'יפות אצלו בתור לפיצה". בר טוען שהזדעזע מהביטויים על קהל היעד שעשת מבקש להביא לסניף, ושאמר לעשת שמניסיונו האישי בארומה, להתבטאויות אלו יש גם השלכות מהבחינה הציבורית. מהתביעה עולה עוד כי שמר שאל את בר האם היחסים המעורערים עם עשת יפריעו לבר, והאחרון השיב שאין לו כל בעיה לעבוד איתו.

בנובמבר האחרון, לאחר שנשלחה הטיוטה הסופית על ידי בר, הגיעה הודעה מהרשת כי היא מבטלת את ההסכם. התובעים טוענים כי עד לאחרונה הם המשיכו לנהל מגעים כדי ליישר את ההדורים, ואלה הסתיימו בהצעה של ארקפה לפצות את חברת שינקין בר ב־20 אלף שקל, הצעה שהזכיינים מכנים "מעליבה". התובעים דורשים מבית המשפט שיכריז עליהם כזכיינים של הסניף שעתיד להיפתח, או לחלופין לפסוק להם פיצויים בגובה 5 מיליון שקל בגין נזקים ואובדן הכנסות. מארקפה נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. כאשר נקבל אותו נלמד אותו לעומק ונגיב בפלטפורמה המתאימה".

מארק שון

 

משרד התמ"ת נגד פייסבוק

הממשלה מקשה על עובדי הציבור לצ'וטט עם חבריהם - וגם להשתתף במחאות וירטואליות. ל"כלכליסט" נודע כי במשרד התמ"ת, שרק לאחרונה ניהל את התגובה הממשלתית לחרם הקוטג' שהחל בפייסבוק, החליטו לחסום את הגישה של 1,500 עובדי המשרד לרשת החברתית. כעת ייאלצו העובדים למצוא דרכים חלופיות לסמן 'לייק'.

המשרד מצטרף בכך למשרדים ולגופים ציבוריים נוספים שבהם נאסרה הכניסה לרשתות החברתיות בחודשים האחרונים. אולם דווקא במשרדים הבכירים יותר, משרדי ראש הממשלה והאוצר, ניתנת לכלל העובדים גישה מלאה לרשתות החברתיות. בשני המשרדים אף מדגישים כי אין שום כוונה לחסום אותן. ממשרד התמ"ת נמסר כי "החסימה לעובדים לרשתות חברתיות נעשתה על פי החלטת הנהלת המשרד מסיבות של אבטחת מידע. על אף האמור, עובדים שלצורך עבודתם צריכים גישה לרשתות חברתיות - מקבלים אותה".

תומר אביטל

עברי ורבין אב השבוע

עברי ורבין השיק את אחד התאומים הדנדשים שלו בתערוכת עיר עולם של בוגרי בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב שהתקיימה בנמל יפו. עוד בין האורחים: נשיא אוניברסיטת תל אביב יוסף קלפטר ומנכ"ל ישרכארט דב קוטלר שבאו לחוות קולטורה צעירה.

עברי ורבין ואחד מהתאומים עברי ורבין ואחד מהתאומים עברי ורבין ואחד מהתאומים

קיקה משיקה שלט

רשת קיקה מחממת מנועים לקראת הפתיחה בספטמבר. מנכ"ל הרשת צביקה גולדנברג ירד השבוע לשטח כדי לפקח מקרוב על בניית שלט של 35 מ"ר שמבשר על פתיחת הסניך בנתניה. ברשת מספרים שהשקיעו בבנייתו 2 מיליון שקל ושמדובר בשלט השוקל יותר מ־15 טונות. בתוך כך נודע כי חברת סופר פוש היא שזכתה במכרז קידום המכירות, בתקציב של מיליון שקל.

רגע לפני מרד המתמחים

ארגון נשות הדסה קיים שלשום באחד המלונות המפוארים בלאס וגאס את אסיפתו השנתית האחרונה לפני הכינוס הגדול של נשות הדסה בישראל לכבוד שנת המאה לארגון. יותר מ־400 חברות הנהלה, נציגות הארגון ותורמים הגיעו כדי לחגוג גיוס של כ־30 אלף חברות חדשות וגיוס כספים נוסף עבור מגדל האשפוז החדש שנבנה בהדסה עין כרם. לתפקיד הנשיאה העולמית ה־25 של נשות הדסה נבחרה מרסי נתן, שסיפרה מעל הבמה בגילוי לב על מאבקה במחלת הסרטן ועל מותה של בתה נינה. "נשות הדסה עזרו לי לעבור את כל זה", אמרה. לאירוע טס במיוחד המנכ"ל הנכנס של המרכזים הרפואיים הדסה, אהוד קוקיה ורעייתו אירה.

רומן אברמוביץ' מפנק מפנק מפנק

רומן אברמוביץ רומן אברמוביץ' | צילום: בלומברג רומן אברמוביץ

פחות משישה חודשים אחרי שרכש את היאכטה הגדולה בעולם, אקליפס, האוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ' מעוניין להשכיר אותה בתעריף של 2 מיליון דולר בשבוע - תעריף השכירות הגבוה ביותר שנרשם מעולם ליאכטה, כך מדווח האתר "ביזנס אינסיידר". היאכטה, שיכולה לאכלס 30 נוסעים ועוד 75 אנשי צוות, כוללת על פי הדיווחים גם מערכת הגנה מפני טילים, חלונות חסינים לכדורים, שלושה מנחתי מסוקים, שתי בריכות, מכון כושר ועוד שלל פינוקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות