אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק שהופך למגבת, SMS שמדליק את המזגן צילום: אריאל בשור

תיק שהופך למגבת, SMS שמדליק את המזגן

עמותת יוניסטרים של מייסד אקסלינק רוני צארום חגגה עשור לקיומה בתחרות היזמים הצעירים השנתית. בין הפרויקטים שהוצגו גם מערכת שמספקת התראות על קבלת משלוחי דואר

20.07.2011, 16:08 | מאיר אורבך

עמותת יוניסטרים ליזמים צעירים חגגה השבוע את סיומה של שנת הפעילות העשירית בכנס באוניברסיטת בר-אילן, שבו הציגו עשרות קבוצות את הפרויקטים שלהן. בתחרות בין המיזמים השונים זכתה קבוצה מעכו שפיתחה את ה"ימבה": תיק אופנתי לחוף הים שנפרס למגבת חוף. במקום השני זכו חניכי מרכז אור יהודה שפיתחו את ה"נייסלה": ערכת היגיינה אישית למצבי חירום.

ה"ימבה", צילום:  אריאל בשור ה"ימבה" | צילום: אריאל בשור ה"ימבה", צילום:  אריאל בשור

למקום השלישי הגיעו חניכי חצור הגלילית, שפיתחו מערכת אלקטרונית בשם Smart Box, שמנטרת את תא הדואר בסניף הדואר ומספקת התראות לתא הדואר האלקטרוני בעת קבלת דבר דואר חדש. מיזם בולט נוסף היה של קבוצה מאור יהודה, שפיתחה מתאם לשקע חשמלי המאפשר להדליק ולכבות מוצרים חשמליים ב-SMS.

עמותת יוניסטרים הוקמה בידי רוני צארום, מייסד חברת אקסלינק שנמכרה בשנת 2000 לקומברס בכ־550 מיליון דולר במניות. העמותה שמה לעצמה למטרה לחפש את מנהיגי העתיד בעולם העיסקי והחברתי ולתת להם את הכלים להפוך לכאלה.

"אני לא בטוח שיקום מכאן יזם שיקים את אקסלינק, אבל אני בטוח שיש כאן אנשים שיכולים ללכת קדימה", אמר צארום ל"כלכליסט". "בכל יזמות יש אלמנטים רבים שקובעים את ההצלחה של יזם: מרמת הביצוע, התזמון, איכות הרעיון ועד מזל. אני רואה הרבה פעמים יזמים שעם אותו רעיון היו יכולים להצליח בזמן מסוים ולהיכשל לחלוטין בזמן אחר".

מערכת שמתריעה באימייל על קבלת דואר אמיתי, צילום: אריאל בשור מערכת שמתריעה באימייל על קבלת דואר אמיתי | צילום: אריאל בשור מערכת שמתריעה באימייל על קבלת דואר אמיתי, צילום: אריאל בשור

בוגר תוכנית יוניסטרים אחמד סעדי מעכו כבר החל להגשים הלכה למעשה את הלימודים והיזמות שאותם רכש. בגיל 19, שנתיים לאחר סיום התוכנית, הוא כבר עובד בתפקיד בכיר בחברת תוכן סלולרי המספקת תכנים למפעילי סלולר.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר סעדי שעבורו הדרך ברורה: "אני רוצה ללמוד ולהתפתח ולאחר הלימודים אני רוצה להיות בתפקיד בכיר בחברת הייטק". סעדי רואה בצארום, בוגר רמלה, מודל לחיקוי - שניהם גדלו בסביבה שלא ממש עודדה יזמות והצלחה.

השנה קיבלה יוניסטרים דחיפה משמעותית בזכות תמיכה ממשלתית ראשונה. המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשות השר סילבן שלום הודיע על תמיכה בגובה מיליון שקל למשך שלוש שנים בהקמת שישה מרכזים חדשים בפריפריה: רהט, מעלות-תרשיחא, נצרת עילית, סח'נין, עכו וג'וליס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות