אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האיתור המליצה על מנכ"ל רשות השידור הבא: יוני בן מנחם

ועדת האיתור המליצה על מנכ"ל רשות השידור הבא: יוני בן מנחם

בן מנחם, שהיה בעבר מנהל הרדיו של קול ישראל ומתפקד כעת כפרשן לענייני ערבים של הרדיו, צפוי להיכנס לתפקיד בתוך שבועיים-שלושה

20.07.2011, 20:49 | שלי פריצקר

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל רשות השידור בראשותו של יו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת המליצה פה אחד על יוני בן מנחם (54) כמנכ"ל רשות השידור. הוועדה העבירה את המלצותיה לראש הממשלה בנימין נתניהו, השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור. בן מנחם צפוי להיכנס לתפקידו בתוך שבועיים שלושה. הוא יחליף את מוטי שקלאר שסיים החודש את תפקידו.

בשוק התקשורת לא הופתעו מהבחירה בבן מנחם, שסומן מלכתחילה כמועמד המועדף ונחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בין השנים 2003-2008 בן מנחם שימש כמנהל הרדיו של קול ישראל, ובשנים האחרונות היה הפרשן לענייני ערבים של הרדיו ועורך ומגיש בו. הוא מילא שלל תפקידים ברשות השידור מאז הצטרף אליה בשנת 1981 ובין השנים 2003-2005 אף היה ממלא מקום מנכ"ל רשות השידור דאז יוסף בראל.

בן מנחם מסר בתגובה: "אני מודה לחברי ועדת האיתור על שבחרו בי מקרב כל המועמדים ועל האמון שנתנו בי. אפעל בכל כוחי ומרצי למען השידור הציבורי והצלחתה של רשות השידור בשיתוף פעולה עם מוסדות הרשות וכן אפעל בנחישות למגר את התופעות החמורות כפי שנחשפו בדו"ח מבקר המדינה האחרון, החמור ביותר שנכתב אי פעם על הרשות, כדי לעקור מהשורש את התרבות הניהולית הקלוקלת".

בוועדה שבחנה את המועמדים בחודשיים האחרונים ישבו חבר הוועד המנהל יואב הורביץ, עו"ד משה דיין מנציבות שירות המדינה, ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת שערי משפט והשחקנית יונה אליאן. המלצות הוועדה הועברו לראש הממשלה בנימין נתניהו שאישר את מועמדותו.

לדעת חברי הוועדה במהלך הראיון התבלט בן מנחם בכישורים, ביכולת ובניסיון שהוא מביא עימו לתפקיד וקבעה כי לבן מנחם יתרונות וכישורים עדיפים ובכלל זה ניסיון משמעותי הן בטלוויזיה והן ברדיו, ידע וניסיון במדיה בערבית ומשדר חדשנות, ייצוגיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות