אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רבינטקס מפריעה לנו לנהל מו"מ עם משקיעים עתידיים" צילום: יובל חן

"רבינטקס מפריעה לנו לנהל מו"מ עם משקיעים עתידיים"

בעלי אג"ח ב' של רבינטקס דוחים את הצעת החברה לחלוקת 20% ממניותיה וקוראים להכנסת משקיע לברטק, החברה־הבת של רבינטקס

21.07.2011, 07:22 | ניר צליק

הרוחות סערו אתמול באסיפת בעלי איגרות החוב סדרה ב' של רבינטקס. "ההצעה להסדר ולחלוקת מניות למחזיקי האג"ח היא חסרת משמעות", אמר בוריס שניידמן, נציג מחזיקי אג"ח ב' של החברה המייצג את מגדל שוקי הון. "לא דנים בעניין האמיתי - הכנסת משקיע לברטק", הוסיף.

 

האסיפה כונסה כדי לדון בהעמדת האג"ח לפירעון מיידי, כאשר חובותיה של רבינטקס, שנמצאת כעת בהקפאת הליכים, למחזיקי אג"ח ב' מסתכמים ב־76.5 מיליון שקל. הצעת רבינטקס היתה כי היא תקצה למחזיקי האג"ח 20% ממניות החברה.

החשש של מחזיקי האג"ח הוא כי אבי ורטהיים, בעל השליטה ברבינטקס, ינסה לקבל כסף עבור פעילות ברטק, כסף שלא יועבר אל רבינטקס עצמה. חשש נוסף של המחזיקים נובע מכך שברטק, העוסקת בזיווד כלי רכב, אינה עומדת באמות המידה שעליהן התחייבה לבנקים אמריקאיים שהלוו לה כספים.

שניידמן הסביר כי "יש לי תחושה שהחברה מובילה למצב שבו הכסף לא יגיע למחזיקי האג"ח או לחברה עצמה". עוד אמר שניידמן כי "בעל השליטה ישתדל לצאת עם כסף, וזה לא בהכרח לטובת מחזיקי האג"ח".

לפני מחזיקי אג"ח ב', בסדר הנושים נמצאים הבנק הבינלאומי ובנק הפועלים, שלהם חייבת רבינטקס כ־44.6 מיליון שקל, כאשר החברה מבקשת למכור את פעילות המיגון האישי ב־42 מיליון שקל ומתוכם להחזיר לבנקים כ־33 מיליון שקל, כ־4.5 מיליון שקל לנושים אחרים וכ־4.5 מיליון שקל למחזיקי אג"ח א' ועובדי החברה. לטענת מחזיקי אג"ח ב', על פי סדר הנושים הם קודמים למחזיקי אג"ח א', ולכן הם צריכים לקבל את רוב הכסף הנותר.

נראה כי האינטרס של בעלי האג"ח כרגע הוא לחתור לעסקה במהירות האפשרית, לקיים מכרז להכנסת שותף לפעילות רבינטקס או לרכישתה, ולחלוק עמו את תזרים המזומנים. "בשלב מסוים נפגשנו עם גופים שמתמודדים על מימון ברטק והצענו להם מתווה", אמר שניידמן, "אך החברה הפריעה לי לנהל מו"מ".

לבסוף אמר שניידמן כי "בסוף מרץ היו בקופת החברה 6 מיליון שקל, וכיום יש שם כ־800 אלף שקל בלבד. לאן הלך הכסף הזה? צריך לבדוק את הנושא, מאחר שיתרת החוב לבנקים לא השתנתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות