אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם לצבעים של הום סנטר יש תו תקן? צילום: יוסי גמזו

האם לצבעים של הום סנטר יש תו תקן?

ל"כלכליסט" נודע כי הום סנטר מסמנת את הצבעים שלה בתו תקן, אף שמכון התקנים לא אישר אותם

21.07.2011, 10:28 | גיל קליאן

האם השקת המותג הפרטי של הום סנטר בתחום הצבע תסבך את הרשת בעבירה פלילית? ל"כלכליסט" נודע, כי אף שקופסאות הצבע המשווקות בהום סנטר תחת המותג HOME נושאות תו תקן ישראלי - המוצר מעולם לא קיבל תו תקן ממכון התקנים.

במכון הביעו אתמול פליאה על כך שהום סנטר נוהגת כך, ואמרו כי מדובר, לכאורה, בעבירה פלילית. "לצבע של הום סנטר אין היתר לסימון בתו תקן", מסר המכון. "על פי חוק התקנים, אסור לתאר מצרך בדרך העלולה לעורר את הרושם כאילו הוא מתאים לתקן. עם קבלת המידע מ'כלכליסט' פנינו להום סנטר לקבלת הסבר. אם יתברר כי אכן מדובר בהטעיה, ננקוט את כל האמצעים להגן על הצרכן ולשמור על המוניטין של תו התקן".

נראה כי הבלבול של הום סנטר בקשר למוצר לא נפסק בתו התקן. במודעות הפרסומת מציינת החברה כי ייתכנו חוסרים במוצר הנובעים מתהליך היבוא של המוצר לישראל - זאת כאשר המוצר אינו מיובא כלל, אלא מיוצר בישראל על ידי חברת דלקול מקבוצת דלק.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", השקת מותג הצבע של הום סנטר הדגימה כיצד מוצר במותג פרטי לא תמיד גורר הורדת מחיר לצרכן. בעוד ש־5 ליטרים של צבע לבן מט אקרילי תחת המותג HOME נמכרים על המדף במחיר של 100 שקל, המוצר המקביל מתוצרת דלקול, שעדיין נמכר בחנויות הפרטיות, עולה 75 שקל בלבד. מנכ"ל הום סנטר רביב ברוקמאייר אמר כי מדובר בשני מוצרים שונים.

מהום סנטר נמסר: "החברה שמייצרת עבורנו את המותג הפרטי מחזיקה בכל האישורים הרלבנטיים, ומוצריה עומדים בתקן הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הרשת הזו לא זולה צריך לבדוק
צבעתי את הבית לאחרונה בהום סנטר הציעו לי צבעים וגם צבע שמן על בסיס מים. לא נראה לי פניתי לחנות אחרת ונדהמתי מהמחירים היותר זולים, כן השתמשתי בצבע של בהק מבי ג'י בונד וצבע שמן רגיל של טמבור(פתאום קיים). בקצור מומלץ לעשות סקר ובדיקה מדובר בהפרשים רציניים. חבל שהם הורסים לעצמם!!!!
רון , ירושלים  |  23.07.11
לכל התגובות