אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוליטי, בטח פוליטי. מעמד הביניים בא לכיכר כדי לומר: התעוררנו צילום: אוראל כהן

פוליטי, בטח פוליטי. מעמד הביניים בא לכיכר כדי לומר: התעוררנו

מעמד הביניים שבחר עד כה באדישות חייב לחזור למגרש. אחרת, השלטון ימשיך לפרנס ולפרכס את אלה שלא נגעלים מפוליטיקה - מתנחלים וחרדים ומקורבים

24.07.2011, 07:54 | יואל אסתרון

האם הילדים של שדרות רוטשילד העירו סוף סוף את ההורים שלהם? אולי. הם לא באו לישון במאהל, אבל רבים מהם הצטרפו אתמול להפגנה בתל אביב. גם זה משהו. מעמד הביניים הבחין בקיץ 2011 באיחור גדול שמחירי הדיור באזור תל אביב, ובערים הגדולות, קפצו בעשרות אחוזים מאז 2007. מעמד הביניים המנומנם בא אתמול לכיכר כדי לומר: התעוררנו.

בקהל שיצא מביתו בליל קיץ לוהט היו אנשים רבים שעבדו כל חייהם כדי להבטיח לעצמם ולילדיהם חיים טובים. והחיים שלהם די טובים, תודה.

אבל מחאת רוטשילד חידדה את התמונה שהם בחרו לא לראות עד כה: לצעירים באזור תל אביב, ובערים הגדולות, אין סיכוי להשיג את רמת החיים של הוריהם. סחרור המחירים מקשה אפילו על העשירונים הגבוהים לסייע לילדיהם למצוא דירות במרחק סביר מהמקום שבו הם גדלו.

יש משהו מתיילד בניסיון של שדרות רוטשילד לברוח מכל תווית פוליטית. ההכחשות הנמרצות מלמדות שהתנועה הזו אולי אותנטית, אבל עדיין לא התבגרה. כן, המחאה הזו היא מעשה פוליטי. בטח פוליטי. מעמד הביניים שבחר באדישות חייב לחזור למגרש. אחרת, השלטון ימשיך לפרנס ולפרכס את אלה שלא נגעלים מפוליטיקה - מתנחלים וחרדים ומקורבים.

מעמד הביניים צריך להגיד בקול גדול: אם לא נקבל את חלקנו הצודק בעוגה הלאומית, נעיף אתכם לכל הרוחות. הכל פוליטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

72.
למספר 20 - הערבים לא מעניינים אותך
אבל את מעניינת את הערבים. הם הלכים בבירור לכיוון של הסלמה. עכשיו כל המדינה עסוקה במחאות וכולם נהיו "חברתיים". חכו עד ספטמבר, עם אינתפאדה שלישית, טילים ומלחמה, מאום לא ישאר מהמחאה הזו. את דואגת לחינוך לילדים שלך - תתחילי לדאוג לחיים שלהם כשישלחו לצבא. שכר דירה - ירד פלאות אחרי כמה טילים. כל תושבי החוץ ימכרו את הדירות במכירת חיסול.
מוני , ירושלים  |  24.07.11
71.
ימות המשיח
ליפני אלפיים שנה היה דיון בגמרא (מסכת סוטה) בין שני תנאים,תנא אחד אמר שכל תכלית בריאת העולם זה בישביל גילוי של משיח בעולם (זמן שמיתבטל הרע מן העולם),הסכים איתו התנא השני אך אמר שלא רוצה להיות בזמן הזה ומנה כעשרים סימנים קשים שמורים על זמן משיח (ומסיבה זו לא רצה להיות בזמן הזה). והסימנים שאמר הם:ממשלת הון ושילטון,חוצפה של ילדים להוריהם,חוסר כבוד לזקנים,חוסר צניעות בקיצוניות,חוסר כבוד בין כלות לחמות,האמת תהיה ניסתרת, יוקר ימיר(עליית מחירים באפן משמעותי),וכו'... אז נכן זה לא מעודד מצד אחד אך מצד שני זה משמח לדעת שמשיח צריך להיתגלות כל רגע ורגע...
24.07.11
70.
לפנינה מתגובה 24
את טועה, ובגדול. ילדי הבוגרים שכבר אחרי צבא הם ילדים צנועים ולא חומרניים שעובדים קשה . לא "נזרקים" בחופים ולא "מחפשים" את עצמם אבל ממש לא ברור לי איך הם יוכלו לרכוש דירה אפילו בפריפריה. תכניסי לך טוב טוב לראש שיש בעית קיום אמיתית במדינתנו. זה לא רק הנדל"ן שתופס את הנפח הגדול ביותר בהוצאות משק הבית , זה המזון והדלק ועוד ועוד. רק מי ששייך למגזר מרוויח יכול לחיות במדינה הזו , האחרים יכולים במקרה הטוב לשרוד פה ובמקרה הפחות טוב גם זה לא. חבר'ה מצויינים שנתנו פה 3 שנים יקרות מקבלים בחזרה רק אצבע משולשת. וזה מפני שהמגזר הלא משרת מקבל בנוסף גם קצבה נחמדה שנותנת מרווח נשימה. הממשלות לדורותיהן היו צריכות לצ'פר חיילים משוחררים בלימודים חינם , מעונות חינם ועוד כדי לתת להם מקפצה סבירה להתחלת החיים כבוגרים.
מתוסכלת , ישראל  |  24.07.11
לכל התגובות