אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד הקינקט: "הפר פטנטים מוגנים בתחום זיהוי התנועה" צילום: איתמר כהן

תביעה נגד הקינקט: "הפר פטנטים מוגנים בתחום זיהוי התנועה"

חברה מאוהיו תובעת את מיקרוסופט, שבקר התנועה שלה מבוסס על טכנולוגיה שפיתחה פריימסנס. האם גם החברה הישראלית תושפע מכך?

24.07.2011, 13:00 | מאיר אורבך

חברת אימפולס טכנולוג'י תובעת את מיקרוסופט ושמונה יצרניות משחקים אחרות, בטענה שהן מפרות את הפטנטים של החברה בתחום זיהוי התנועה. לטענת החברה מאוהיו, בקר התנועה של מיקרוסופט, הקינקט, מפר את הפטנטים המוגנים שלה.

הקינקט מאפשר לשחק משחקים באמצעות תנועות הגוף בלבד, ללא צורך בשלט או בג'ויסטיק, באמצעות קונסולות ה-Xbox של מיקרוסופט. הטכנולוגיה שבה משתמש הקינקט מבוססת על שבב שפיתחה חברת פריימסנס הישראלית. עדיין לא ברור האם להליך המשפטי יהיו השלכות על החברה הישראלית, שאינה מופיעה ברשימת הנתבעות.

פרט למיקרוסופט, תובעת אימפולס טכנולוג'י גם ענקיות משחקים נוספות כמו סגה ואלקטרוניק ארטס. היא פנתה לבית משפט בדלאוור כבר ב-1 ביולי, אך נודע על כך רק בסוף השבוע האחרון.

מיקרוסופט לא הגיבה ישירות לתביעה, אך טענה בשיחה עם אתר חדשות הטכנולוגיה Cnet שהיא משקיעה רבות בשמירה על הקניין הרוחני שלה, ושיש להם כיום מאות פטנטים ובקשות לפטנטים הקשורים לקינקט.

הקינקט מכר כ-8 מיליון יחידות בחודשיים הראשונים שלאחר השקתו - כ-133 אלף מכשירים בממוצע ביום. בעקבות זאת הוא נכנס לספר השיאים של גינס כמוצר האלקטרוניקה שנמכר במהירות הרבה ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות