אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי פפושדו מחלץ את גדי ודורי דנקנר מההרפתקה במזרח הרחוק צילום: רפי דלויה

אלי פפושדו מחלץ את גדי ודורי דנקנר מההרפתקה במזרח הרחוק

פארק פלאזה של פפושדו רכשה 50% מהפרויקט המרכזי של אלרן נדל"ן בתאילנד תמורת 7 מיליון דולר. לאלרן הערת "עסק חי" בדו"חות

25.07.2011, 07:16 | גולן חזני

פארק פלאזה של פפושדו רכשה 50% מהפרויקט המרכזי של אלרן נדל"ן בתאילנד תמורת 7 מיליון דולר. לאלרן הערת "עסק חי" בדו"חות

פארק פלאזה, חברת המלונות והנדל"ן שבשליטת אלי פפושדו, רכשה בסוף השבוע 50% מהפרויקט המרכזי של אלרן נדל"ן בתאילנד, פרויקט של מלונאות ומגורים המשתרע על כ־40 אלף מ"ר בפטאיה. פארק פלאזה רכשה את הפרויקט ביחד עם גורם פרטי, והיא מקבלת אופציה לרכוש גם את חלקו של השותף. תמורת הרכישה ישלמו הקונים כ־7 מיליון דולר דולר למוכרים ובמקביל ייקחו על עצמם התחייבויות בהיקף של 2.7 מיליון דולר. עלות הפרויקט מוערכת ביותר מ־50 מיליון דולר.

הפרויקט הוא חלק משכונת נה־ג'ונטין בפטאיה, וזוהי כניסה ראשונה של פפושדו למדינה בפרט ולמזרח הרחוק בכלל. עבור אלרן נדל"ן שבשליטת גדי ודורי דנקנר מהווה העסקה יציאה חלקית מהרפתקה שעלתה לחברה עשרות מיליוני שקלים. אלרן נדל"ן השקיעה בשלושה פרויקטים בתאילנד עשרות מיליוני שקלים ורשמה הפסדים של כ־18 מיליון שקל בכל אחת מהשנים 2010–2008 על ההשקעות במדינה, בעיקר בשל הפחתות בשווי הנכסים.

אלרן נקלעה למשבר עמוק ובדו"חותיה הופיעה הערת "עסק חי", והיא נאלצה להגיע להסדר חוב עם מחזיקי איגרות החוב שלה בהיקף של 131 מיליון שקל.

ההשקעה של אלרן נעשתה ב־2007, כששוק הנדל"ן הגלובלי היה בשיא פריחתו. מאז הגיע המשבר הכלכלי שלא פסח גם על תאילנד.

אלרן גם הסתכסכה עם השותף שלה בכמה פרויקטים, בהם זה שנמכר לפארק פלאזה, וסיימה את ההתקשרות עמו שכללה שלושה פרויקטים נוספים באזור פטאיה, והשקעה בפרויקט נוסף באי הנופש קו־סאמוי. מאז פירוק השותפות כל הפרויקטים הוקפאו. אלרן נדל"ן, בדומה לאלרן השקעות, מתנהלת בשנים האחרונות תחת אזהרת "עסק חי", בעקבות הפסדים כבדים, גירעון תזרימי מפעילותה השוטפת, הפסדים של 240 מיליון שקל בשלוש שנים וגירעון של 26 מיליון שקל בהון העצמי, נכון לסוף 2010.

פארק פלאזה עברה להיסחר לפני כשבועיים  בבורסה הראשית של לונדון אחרי שקודם נסחרה בבורסת AIM. החברה נסחרת לפי שווי של 93 מיליון ליש"ט, וקבוצת ים סוף של פפושדו מחזיקה ב־44% ממניותיה. החברה שוקלת להירשם למסחר בבורסת תל אביב. בוריס איוושה, מנכ"ל החברה, מחזיק בכ־20% ממניותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות