אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו האלטרנטיבה לדירות היוקרה? פרויקט הפינוי בינוי הראשון בתל אביב יוצא לדרך צילום: רפי דלויה

זו האלטרנטיבה לדירות היוקרה? פרויקט הפינוי בינוי הראשון בתל אביב יוצא לדרך

במסגרת הפרויקט בשכונת נווה שרת, פונו 96 משפחות מ- 6 בניינים, ובמקומם ייבנו 270 יחידות דיור חדשות ב- 3 מגדלים בני 21 קומות כל אחד. דירת שלושה חדרים תימכר בכ-1.5 מיליון שקל

25.07.2011, 13:19 | כתב כלכליסט

פרויקט הפינוי בינוי הראשון והגדול בתל אביב יוצא לדרך. השבוע נהרסו מרבית הבניינים הישנים, מתוך ששת הבניינים נמוכי הקומה בשכונת נווה שרת ועל שטחם יוקם פרויקט ME. במסגרת הפרויקט, פונו 96 משפחות מ- 6 בניינים, ובמקומם ייבנו 270 יח"ד חדשות ב- 3 מגדלים בני 21 קומות כל אחד. יזמי הפרויקט הם חברת ש.מיכלסון וחברת אשלי.

פרויקט ME הוא הראשון מבין 3 מתחמים של התחדשות עירונית שיוצא לדרך, וימוקם סביב הפארק המרכזי של נווה שרת – פארק ירוק ורחב ידיים הנושק לרמת החייל ולקריית עתידים. הפרויקט כולל תמהיל דירות מגוון, בין היתר: דירות 3, 4 ו- 5 חדרים, דירות גן, דופלקסים ופנטהאוזים.

הריסת אחד הבניינים השבוע, צילום: רפי דלויה הריסת אחד הבניינים השבוע | צילום: רפי דלויה הריסת אחד הבניינים השבוע, צילום: רפי דלויה

ב-10 השנים האחרונות ניהלו הדיירים משא ומתן עם חברות שונות בכדי להרים את הפרויקט, ביניהן חברות גדולות כמו רסקו ואחרות, אך ללא הצלחה. סה"כ צפויות לקום בשכונת נווה שרת המתחדשת כ-1,000 יח"ד.

מפוני המתחם בנווה שרת נכחו השבוע במעמד הריסת הבניין וצפו בהתרגשות. "עברנו הרבה עליות ומורדות בשנים האחרונות" אומר אלי אשכנזי, דייר בפרויקט, "היו לנו הרבה ויכוחים, לא ידענו באיזה קבלן לבחור, אבל הייתה לנו מטרה וידענו שבסופו של התהליך כולם מרוויחים". גם שושנה גרינוולד, דיירת נוספת בפרויקט מצטרפת לשמחה – "בחיים לא הייתי מצליחה להגשים את זה לבד" היא אומרת.

לדברי אייל צבס, סמנכ"ל השיווק של הפרויקט, "הדירות שפינינו, גם אם היו עוברות שיפוץ, היו שוות היום כ- 600,000 שקל; הדירות החדשות שאנחנו בונים לדיירים במקום כבר נרכשות היום בכ- 1.85 מיליון שקל". צבס הוסיף כי "ההתחדשות העירונית היא אחד מהערוצים הבודדים להגדלת היצע הדירות במרכז הארץ, ובפרט בתל אביב. הפרויקט נבנה על אחת מעתודות הקרקע האטרקטיביות ביותר בלב שכונה צפונית בתל אביב, ועם זאת רמות המחיר בו נמוכות משמעותית ביחס לשאר העיר, וכן ביחס לשכונות הגובלות בנוה שרת, דוגמת צהלה, רביבים, רמת החיל וכי"וב".

מהחברות נמסר כי, מחירן של דירות 3 חדרים בשטח של כ- 80 מ"ר הינו החל מ- 1.537 מיליון שקל; דירות 4 חדרים בשטח של כ- 100 מ"ר נמכרות במחיר של החל מ- 1.795 מיליון שקל; מחירן של דירות 5 חדרים הינו החל מ- 2.294 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
דמי האחזקה החודשיים (ועד בית)
במגדלים הללו לא יהיו 1,000 או 1,500 ש"ח לחודש, אלא מנסיון אישי, משהו כמו 450 עד 750 ש"ח. ראו את מגדל הפארק בר"ג (זה שצמוד לבס"ר 1), ראו את מגדל הסביון (ז'בוטינסקי פינת מודיעין בר"ג), ראו את סביון פלאטינום שברח' האשל בר"ג וכן את מגדל היהלום בגבעתיים (היכן שהיה פעם קולנוע הדר). בכל המקומות הללו ועד הבית, אופס, סליחה, דמי האחזקה לחברת הניהול הם בין 450 ל-750 ש"ח לדירה רגילה (לא לפנטהאוזים).
קובי הקאובוי , רמת גן  |  26.07.11
16.
בימים שכאלו רק השקעות חכמות למי שמבין ולא נסחף!!
אני רכשתי 2 דירות בפרויטק ME בנווה שרת ואני כבר רואה את העליה במחיר על הנייר! לכל מי שמקטר וזורק סיסמאות שהוא קורא בעיתון מבלי להבין מה שקורה בשוק בכלל אז קחו כמה טיפים על חשבוני בתקופה מבלבלת זו: 1) איזורים מפותחים כבר = השקעה ספקולטיבית ומסוכנת !! בייחוד באזורים שכבר מיצו את עליות המחירים בהם - דוגמת שכונות שהיו פחות מפותחות באזור צפון ת"א וכיום סופר יקרות - האם גם אז דיברו עליהן כך??. 2) איזורים כמו נווה שרת בה עיריית ת"א באישור ממשלת ישראל עבדה משנת 2002 על תב"ע למחיקת פני השכונה ושינוי האוכלוסיה בה- זו עתודת הקרקע האחרונה בצפון ת"א שיש בה פוטנציאל השבחה אדיר והיא תהפוך עוד כמה שנים לעוד שכונה צפונבונית ויקרה! יבנו שם בשנים הקרובות כ-1000 יחידות והפרויקט בו קניתי הוא הראשון שיוצא לדרך כבר בשטח וזה יתרון אדיר ביחס לפרויקטים היום שקונים בהם דירה על הנייר שנתיים לפני היתר, ומקבלים את הדירות אחרי 5 שנים ויותר! כל זאת, עדיין במחירים שנמוכים ב500,000- 700,000 ש"ח וגם יותר ביחס לדירות שנמכרות בשכונות הסמוכות (צהלה, רביבים, רמת החייל, תל ברוך צפון, אפקה ועוד) - והוא אף נמצא סביב פארק שנושק לרמת החייל- ככה שהמחירים האלו הם זמניים ומהר מאוד ישתוו לשכונות השכנות. 3) אל תזרקו סיסמאות - תבדקו, תשקיעו, תנסו לראות את ההבדל בין פרויקטים ומה הערך המוסף שלהם. לקנות דירה על הנייר במיקום זול ולהרוויח כמה גרושים זה כל משקיע ממוצע יודע. החכמים שעושים את הקופה הם אלו שיודעים לזהות פוטנציאל של שכונה\אזור שבלי קשר לקניה על הנייר יש להם גם ערך מוסף למי שמבין = השבחה של איזור שלם שהולך לעלות משמעותית בשנים הקרובות. והשכונה הזאת היום עדיין באזור ה-30% מתחת לשכונות הסמוכות במחירים של הפרויקטים החדשים. 4) ללא קשר, אלו לא מגדלים בפארק צמרת, אלו מגדלים בסטנדרט ממוצע+ התואם לצפון ת"א. אין שם בריכה , חדר כושר וכו' המייקרים דמי ניהול ככה שדמי הניהול שם ידמו יותר לועד בית מאשר ל1500 ש"ח שמשלמים בפארק צמרת המבודד ! תבררו ותבדקו במקום סתם לדבר בלי מושג. שיהיה בהצלחה לכולם!!!!!!
משקיע חכם שעד כה לא נפל בהשקעות , רמת החייל  |  26.07.11
לכל התגובות