אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי ממליץ על דיסקונט: "יישום התכנית האסטרטגית ישפר את הרווחיות של הבנק" צילום: סיוון פארג'

הלמן אלדובי ממליץ על דיסקונט: "יישום התכנית האסטרטגית ישפר את הרווחיות של הבנק"

בבית השקעות קבעו את מחיר היעד למניה על 8.5 שקלים - גבוה ממחיר השוק ב-24% והוסיפו כי "בנק דיסקונט עומד בפני עידן חדש עם חילופי המנכ"ל וחברי ההנהלה הבכירים"

26.07.2011, 11:23 | מעין מנלה ושי סלינס

בית ההשקעות הלמן אלדובי ממליץ על מניית דיסקונט במחיר יעד של 8.5 שקל, גבוה ב-24% ממחיר השוק, וזאת על רקע אישור התוכנית האסטרטגית לקבוצת דיסקונט לשנים 2011 - 2013 על ידי דירקטוריון הבנק.

"בנק דיסקונט עומד בפני עידן חדש עם חילופי המנכ"ל וחברי ההנהלה הבכירים. שינוי המבנה הארגוני ויישום התכנית האסטרטגית החדשה, ישפרו את היעילות התפעולית, יכולת הביצוע והרווחיות של הבנק. הנהלת הבנק, בראשותו של ראובן שפיגל, שקדה על הכנת תכנית אסטרטגית חדשה לשנים 2011-2013 המתמקדת בשיפור היעילות התפעולית, שיפור הריווחיות, הגברת יכולת הביצוע, ניהול סיכונים תוך דגש על ניהול קבוצתי". כך אמרו היום בבית ההשקעות.

בינואר 2010, עם מינויו של מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, יוסי בכר, ליו"ר דירקטוריון בנק דיסקונט, החלה רפורמה בבנק. מאז מינויו, החל בכר בשורה של מינויים בכירים במסגרתם מונו, בין היתר, ראובן שפיגל למנכ"ל הבנק, יובל גביש כראש החטיבה הבנקאית, ונעם הנגבי כראש החטיבה האסטרטגית. 

"בשורה התחתונה" אומרים במחלקת המחקר של הלמן-אלדובי "התכנית האסטרטגית, הסכם העובדים ושיפור היעילות התפעולית מרכזים את עיקר המשאבים הניהוליים בבעיות הליבה הפנימיות של הבנק, מה שמעכב את היכולת של הבנק לשפר ולהשיג תוצאות שיתבטאו גם בהישגים כלפי חוץ. נראה שההנהלה בראשותם של בכר ושפיגל עסוקה בשינויים ארגוניים וייעול תהליכים פנימיים, ושאלו יביאו לשיפור בשירות הלקוחות ותדמית הבנק, זהו סימן חיובי שיבוא לידי ביטוי בסוף הדרך גם בתשואה של המניה".

המניה מתומחרת באופן מלא

דן הרווארד מדויטשה בנק, לעומת זאת, שימר את המלצת ההחזק למניית דיסקונט עם מחיר יעד של 7.5 שקלים למניה, מחיר הגבוה בכ- 10% ממחיר הסגירה של המניה אתמול. "בנק דיסקונט פרסם תכנית אסטרטגית עד לשנת 2013 וכי ברצונו להשיג הלימות הון ליבה של 8.5% ויחס הוצאות להכנסות של 69% תוך כדי התמקדות ברווחיות ולאו דווקא בצמיחה. על אף שהבנק לא פרסם יעד תשואה להון, לפי חישוב שלנו מדובר על תשואה גלומה של 10% לשנת 2013. התחזית שלנו היא תשואה להון של 8%, כלומר המניה מתומחרת היום באופן מלא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות