אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה דחתה פתיחת התחרות בשלושה חודשים צילום: צביקה טישלר

ועדת הכלכלה דחתה פתיחת התחרות בשלושה חודשים

הוועדה הצביעה בעד הצעת הדחייה שהגישה חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ'. החוק, שאושר בשבוע שעבר, יפתח לתחרות את הסליקה על מותגי האשראי

26.07.2011, 16:59 | תומר אביטל ותומר זלצר

ניצחון קטן לישראכרט במאבק על החוק שיסיים את המונופול שיש לחברה על סליקת מותג "ישראכרט". ועדת הכלכלה אישרה היום (ג') את בקשתה של חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ' (קדימה) לדחות את כניסת החוק לתוקף.

לפי הצעת החוק המקורית, שאושרה בוועדת הכלכלה רק בשבוע שעבר, ייכנס החוק לתוקף שישה חודשים לאחר אישור החוק במליאה. כעת, בעקבות אישור ההסתייגות של שמאלוב ברקוביץ', תעוכב כניסתו לתוקף של החוק בשלושה חודשים נוספים.

החוק החדש יפתח לתחרות מלאה את סליקת מותגי האשראי שנתח השוק שלהם גבוה מ-10% - ויפגע ישירות בישראכרט שנתח השוק של המותג המקומי שלה עומד על 17%. כיום, בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אינם יכולים להרשות לעצמם שלא לכבד כרטיסי ישראכרט, שמצדה נהנית מכוח שוק עודף וגובה עמלות גבוהות יותר. במהלך הדיונים שקדמו לחקיקת החוק, לחצה ישראכרט על חברי הכנסת לדחות את כניסתו לתוקף של החוק בכמה שנים. יו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה-הכהן אמר בישיבה כי המפקח על הבנקים, דודו זקן, ציין בפניו כי תקופת ההיערכות שניתנה בחוק המקורי אינה סבירה.

ח"כ שמאלוב ברקוביץ' אמרה בתגובה: ״אישור הרוויזיה שהגשתי בוועדת הכלכלה לדחיית מועד תחולת חוק מהווה הישג חשוב עבור הצרכן בישראל. דחיית מועד התחולה של החוק תבטיח התארגנות ראויה של החברות לחקיקה החדשה. אין מדובר ברגשי חמלה כלפי חברות האשראי, אלא בדאגה אמיתית לכך שהצרכן הסופי יקבל את השירות הטוב ביותר תמורת כספו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לכל המתלהמים ה"חכמים"
אם יש אחד שחושב שהחוק הזה יביא לו תועלת כצרכן , שיקום ! תתעוררו ותפסיקו להתנהג כמו עדר. החוק לא בוטל , אלא נדחה יישומו בשלושה חודשים כדי לאפשר היערכות .היחידים שיכולים להרוויח מהחוק הזה הם חברות האשראי האחרות אבל בוודאי שלא האזרח . יש כמה עובדים עכשיו בישראכרט (דרך אגב הם גם אזרחים ...)שילכו הביתה בגלל החוק הזה והם רוצים להודות מראש לשטייניץ !אלוף הספינים והכותרות .., הצלחת ולבלבל את כולם ולתת להם לחשוב שזה יעשה טוב לצרכנים . גורנישט ! גבירתי חברת הכנסת ,את אישה אמיצה, ראויה , וכמצביע קדימה אני מבטיח לך שאמשיך להצביע קדימה כי אני אוהב חברי כנסת עם אומץ !
צדק , מרכז  |  27.07.11
לכל התגובות