אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר רשות השידור מבטיח: נמצא מקורות מימון לרפורמה

יו"ר רשות השידור מבטיח: נמצא מקורות מימון לרפורמה

אמיר גילת הגיב על דבריו של ראש הממשלה, שהודיע אמש כי הרפורמה ברשות השידור תמומן באמצעות מכירת נכסים של הרשות ולא על חשבון הציבור

26.07.2011, 18:12 | שלי פריצקר

יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, הגיב היום (ג') להודעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הרפורמה בשידור הציבורי לא תמומן באמצעות אפשרויות המימון שהציע האוצר אלא באמצעות מכירת נכסי רשות השידור.

"ראש הממשלה הממונה על ביצוע חוק רשות השידור, הביע תמיכה נחרצת בחשיבותה של הרפורמה ובעתידה של הרשות. אנו שוקדים בימים אלה יחד עם האוצר למצוא מקורות המימון ליישומה תוך שיתוף פעולה עם העובדים", אמר גילת באיגרת ששלח לעובדי רשות השידור.

נתניהו הודיע אתמול למנכ"ל משרדו, אייל גבאי, לנציגי משרד האוצר וליו"ר רשות השידור כי הוא אינו מוכן לממן את הרפורמה ברשות השידור באמצעות אפשרויות המימון שהציע האוצר ובהן מתן הלוואות ומענקים לרשות השידור והעלאת האגרה, כלומר על חשבון הציבור. נתניהו הורה לממן את הרפורמה באמצעות מכירת נכסים של הרשות. העלות הכוללת של הרפורמה מוערכת ב-800 מיליון שקל.

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, אמר אתמול כי "ראש הממשלה מפר את ההתחייבויות  שלו ושל שר האוצר שלפיהן הממשלה תממן את הרפורמה ברשות השידור. עצירת המימון תוביל לקריסת השידור הציבורי. אגודת העיתונאים בירושלים, בשיתוף עם נציגי העובדים האחרים ברשות השידור, תצא למאבק חריף להשגת המימון, כולל צעדים ארגונים, שיחלו בשבוע הבא אם כניסת סכסוך העבודה לתוקף".

גילת הגיב באיגרת גם על הסערה סביב הליך המינויים ברשות: "הוועד המנהל נחוש להמשיך בייצובה של השדרה הניהולית ובמכרזים שקופים ותקינים. אנו מתעלמים מרעשי הרקע ומהניסיונות לשים מקלות בגלגלים, וממשיכים קדימה בהוצאת המכרזים לתפקידי הניהול השונים ברשות, יישום נוהלי עבודה של מינהל תקין ושינוי התרבות הארגונית. לשינוי זה אין צורך בכספי הרפורמה, אלא ברצון, נחישות והבנה שאם לא נעשה זאת, נצא כולנו נפסדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות