אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אודיוקודס: זינוק של 75% ברווח הנקי ברבעון השני

אודיוקודס: זינוק של 75% ברווח הנקי ברבעון השני

החברה רשמה רווח נקי של 4.9 מיליון דולר, 12 סנט למניה והכנסות של 41.5 מיליון דולר ברבעון; אדלרסברג: "מול הרבעון המקביל עלינו ביותר מ-30% בפעילות הנטוורקינג, והטרנד הזה ימשיך. בגלל קונסולידציה לא נשארה לנו כמעט תחרות בתחום"

27.07.2011, 10:49 | ניר צליק ומעין מנלה
חברת הטכנולוגיה אודיוקודס (סימול: AUDC) דיווחה היום על עלייה של 13.7% בהכנסות ברבעון השני של 2011 וזינוק של 75% ברווח הנקי. הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-41.5 מיליון דולר בהשוואה ל-36.5 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

החברה, שמפתחת ומוכרת פתרונות בטכנולוגיית Voice over Packet עבור יצרני וספקי ציוד לרשתות, רשמה רווח נקי של 4.9 מיליון דולר ברבעון השני, או 12 סנט למניה בהשוואה ל-2.8 מיליון דולר ו-7 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2010. בקופת החברה היו 56.5 מיליון דולר ב-31 למרץ 2011, בהשוואה ל-62 מיליון דולר בסוף מרץ בשנה שעברה.

"אחד מהנושאים החשובים ברבעון הזה הוא שולי הרווח. אחרי 10 שנים חזרנו לשולי רווח של כ-60% וזה רק יגדל. אנחנו מפיצים יותר ויותר מוצרי תוכנה שמשולבים בציוד שלנו ואנחנו נותנים גם פתרונות מערכתיים שנמאפשר לנו לתת יותר שירותים ומבחינתנו זה ימשיך לעלות. בנוסף, זה מצביע על זה שנוצרה קונסולידציה בשוק, שגורמת לזה שאנחנו לא צריכים להוריד מחירים בצורה אגרסיבית", אמר שבתאי אדלרסברג עם פרסום תוצאות הרבעון השני של אודיוקודס בשיחה עם "כלכליסט".

באשר לעלייה המתונה ביחס לרבעון הקודם בשורת ההכנסות אמר אדלרסברג כי "ברבעון הקודם נהינו למעשה מדרישה גבוהה מסין לשבבים שלנו, שהיתה מעל לממוצע, והרבעון הזה חזרנו לשגרה מהבחינה הזו. זה בעצם מחביא את הצמיחה הגדולה שהיתה לנו בתחום הנטוורקינג".

עוד הוסיף אדלרסברג כי "הכותרת של הרבעון הזה זה בגדול אישור של האסטרטגיה שלנו, שזו התמקדות בשותפים ובתחום הנטוורקינג, ובניית כוח מכירות גלובלי כדי להגיע למשתמשי הקצה. מול הרבעון המקביל עלינו ביותר מ-30% בפעילות הנטוורקינג, והטרנד הזה ימשיך, מאחר והתשתית שנבנתה מצויינת. בגלל קונסולידציה לא נשארה לנו כמעט תחרות בתחום הזה. היום גוגל ומיקרוסופט הולכים לפתרונות מבוססי תוכנה לתקשורת, והם צריכים שותף שיספק את התשתיות רשת בקצה. לא נשארו הרבה שחקנים כאלה שנותנים פתרון כולל. רוב השחקנים הם שחקני נישה, ולכן נהיינו השותף מספר 1 של מיקרוסופט בתחום הזה. אם בעבר מכרנו רק גייטווייז, היום כשאנחנו מכניסים גם את פתרונות הטלפוניה והההקלטות עסקה ממוצעת יכולה להיות 50 אלף דולר ולהגיע גם לחצי מיליון דולר, כשגייטווייז היו רק 20 אלף דולר. ההערכות של גרטנר הן שמקיקרוסופט תהפוך להיות מספר 1 בתחום בתוך מספר שנים מועט יחסית, מה שידחוף גם אותנו".

באשר ליתרת השנה, חזרה החברה על תחזיותיה להכנסות של 167-174 מיליון דולר והעלתה במעט את תחזית הרווח הנקי, מ-43-47 סנט למניה ל-44-48 סנט למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות