אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בקריאה ראשונה: מערך עידן פלוס יורחב ל-18 ערוצים צילום: אוראל כהן

אושר בקריאה ראשונה: מערך עידן פלוס יורחב ל-18 ערוצים

לחמשת הערוצים הנקלטים היום יתווספו גם הערוצים 24, 9, הטלוויזיה החינוכית וערוצים נוספים העתידים לקום

27.07.2011, 20:18 | שלי פריצקר

הכנסת אישרה הערב פה אחד את הצעת החוק להרחבת שידורי החינם, ממיר עידן פלוס (DTT), ל-18 ערוצים. הצעת החוק תעבור לדיונים בוועדת הכלכלה לקראת קריאה שנייה ושלישית בכנסת.

לחמשת הערוצים הנקלטים היום (1,2,10, ערוץ הכנסת וערוץ 33) יתווספו גם הערוצים 24, 9, הטלוויזיה החינוכית (23) וערוצים נוספים העתידים לקום ובהם: ערוץ ערבי, ערוצי רדיו וערוצי HD וערוצי מורשת וחדשות (אם יקומו).

התשלום עבור הממיר הוא חד-פעמי וללא דמי מנוי של 200-400 שקל. כרגע המערך נמצא באחריות הרשות השנייה שגם הקימה את המערך, בהמשך בשנת 2014 הוא יעבור לאחריות גוף ממשלתי או גוף ציבורי אחר שאינו מפקח על שידורי הטלוויזיה. כיום מבין הערוצים שכבר על המערך, חלקם נמצאים תחת פיקוח הרשות השנייה כמו ערוצים 2 ו-10, ואילו ערוץ הכנסת בפיקוח מועצת הכבלים והלוויין. הערוצים שיתווספו למערך כמו 9 או 24 גם כן באחריות מועצת הכבלים והלוויין.

שר התקשורת משה כחלון: "המהלך ייתן מענה למאות אלפי משפחות שאין באפשרותן לשלם מאות שקלים בחודש עבור שידורי טלוויזיה רב-ערוציים. הצרכן יזכה לאלטרנטיבה של צפייה בשידורים ללא תשלום דמי מנוי חודשיים וישלם רק עבור ערוצים בהם הוא מבקש לצפות ולא ייאלץ לשלם עבור ערוצים שאינם נחוצים לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חייבים לבטל את הממירי הזה! יס והוט עלולים לפשוט רגל!
חייבים לבטל את הממירים האלו , מה זה טלויזיה בחינם?? מי שרוצה לראות טלויזיה זה עולה כסף, שישלם, נמאס כבר מכל השנור בארץ! יס והוט בהחלט דורשים מחירים סבירים ואף טובים, ועדיפים על פני כל ממיר DTT עלוב, הוט ויס מציעים המון ערוצי תוכן נפלאים,
אוהד הפועל ת"א ותיק , רמת אביב  |  28.07.11
לכל התגובות