אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חיזוק למחאה: ראשי ערים מהפריפריה הגיעו למאהל ברוטשילד צילום: אוראל כהן

עוד חיזוק למחאה: ראשי ערים מהפריפריה הגיעו למאהל ברוטשילד

הביאו עימם עשרות אוהלים. פעילים של הליכוד מהרשויות המקומיות סיפרו כי הופעל עליהם לחץ שלא להגיע. שלמה בוחבוט, יו"ר איגוד השלטון המקומי: "על נתניהו להקים מטה חירום שיטפל בנושא החברתי"

28.07.2011, 15:08 | שי פאוזנר

עוד חיזוק למאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, שבו החל הגל הנוכחי של המחאה. ראשי ערים מהפריפריה הגיעו היום (ה') בצהריים לתמוך באופן פומבי במאבק יושבי האוהלים בשדרות בתל אביב. קבוצה של ראשי ערים, בראשות שלמה בוחבוט, יו"ר איגוד השלטון המקומי,  דנו עם מנהלי המאבק שעה ארוכה, והבטיחו לסייע ככל שיוכלו. ראשי הערים אף הביאו עימם עשרות אוהלים שירחיבו משמעותית את אופי המאבק בתוך השדירה.

בין ראשי הערים בלטו קולותיהם של בוחבוט, שדרש מראש הממשלה בנימין נתניהו להקים מטה חירום שיטפל בכל הנושא החברתי, ואף המליץ לנתניהו לעמוד בראשו. "ניתן וצריך להפחית מסים עקיפים במדינה בעשרות אחוזים", אמר בוחבוט.

בנוסף בלט קולו של ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה, שאמר כי למרות היותו חבר במרכז הליכוד, הוא החליט לבוא ותמוך במאבק ביחד עם הציבור לצורך שיפור המצב הכלכלי-חברתי. פעילים נוספים של הליכוד מהרשויות המקומיות בפריפריה סיפרו כי הופעל עליהם לחץ שלא להגיע לשדרות רוטשילד, אך בכל זאת קבוצה גדולה מהם הגיעה למתחם האוהלים.

שטייניץ נועד עם ראש רשויות מהליכוד

ההחלטה להגיע לשדרות רוטשילד צפויה להחריף את המאבק הפנימי בתוך מרכז השלטון המקומי. שר האוצר יובל שטייניץ נועד הבוקר עם כ-30 ראשי הרשויות של הליכוד כשברקע ההחלטה של מרכז השלטון המקומי לפעול להשבתת שירותים רבים ברשויות ב-1 באוגוסט.

יובל שטייניץ וראשי הרשויות של הליכוד, צילום: שרונה מזליאן לוי יובל שטייניץ וראשי הרשויות של הליכוד | צילום: שרונה מזליאן לוי יובל שטייניץ וראשי הרשויות של הליכוד, צילום: שרונה מזליאן לוי

דובריו של שטייניץ מסרו כי ראשי הערים הביעו תמיכה נחרצת בראש הממשלה ובשר האוצר, ובתוכנית לדיור בר השגה שהוצגה השבוע. לדברי יועציו של שטייניץ, "בדיון הודיעו ראשי הרשויות, כי הם דוחים בתוקף את דברי יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, וכי הצהרותיו בדבר הצטרפות למחאה נאמרה על דעת עצמו. סיעת הליכוד היא הסיעה הגדולה ביותר במרכז השלטון המקומי המייצגת ברובה את ערי הפיתוח והפריפריה,. ראשי הרשויות הודיעו לשר כי הסיעה החליטה שלא תיתן את ידה ולא תצטרף להשבתת השלטון המקומי ב-1 באוגוסט.

בפגישה בין ראשי הערים מהפריפרייה לאנשי המאהל בשדרות רוטשילד נשמעו גם קולות אחרים. חלקם ראש עיריית קריית שמונה, ניסים מלכה אמר ל"כלכליסט", יש תוכנית אבל היא ממש לא הולכת לפתור פה את הבעיות. המצב קשה בכל הארץ, ביבי פועל אבל לא מספיק. בפריפרייה המצב קשה פי כמה וכמה ממה שאתם רואים פה בתל אביב. הממשלה צריכה לפעול להחזיר את ההטבות לגרים בפיר פרייה שהיו פה בעבר".

יו"ר סיעת הליכוד במרכז השלטון המקומי, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, אמר כי "ראשי הרשויות של הליכוד מביעים אמון מלא בתוכנית ראש הממשלה ושר האוצר במציאת פתרונות לבעיות הדיור לזוגות צעירים ולסטודנטים וכן בהורדת מחירי המוצרים הבסיסיים". עוד אמר כשריאל, כי "בצד עליית המחירים יש לשבח את ההישגים בהתמודדות עם המשבר הכלכלי, החזרת הצמיחה למשק, והורדת רמת האבטלה בישראל בניגוד לשאר העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
למגיב 5
אתה צודק בכך שהפריפריה הרבה יותר מוזנחת מהמרכז. מדוע תושבי הפריפריה לא פוצים פה? שנים שממשלות ישראל מזניחות ומנצלות אותם. במקום לצאת לרחובות ולצאת למחאה הרבה יותר מוצדקת ממחאת האוהלים , התושבים שם מעדיפים לראות האח הגדול / כוכב נולד ולהשתטח על קברי צדיקים. כמובן שבבחירות הבאות הם יצביעו לביבי מלך ישראל , נכון? תושבי הפריפריה יכולים להאשים רק את עצמם!!!
מוקי , פ''ת  |  29.07.11
6.
ילדי השמנת ברוטשילד רואים את קרית שמונה רק פעם בשנתיים בדרך מסקי בחרמון
ראשי הרשויות בפריפריה עם גידול שלילי ובריחת צעירים, באים למאהל המפונקי ברוטשילד - לא מפונקי רוטשילד באים לתמוך בפריפריה, הבנתם... זאת הבועה במיטבה. שיפור המצב החברתי כלכלי בפריפריה לא בסושיות של תל אביב.. לסטודנטים בקרית שמונה אין אוטובוס לקמפוס, אז מה ראש העירייה עושה בתל אביב בדיוק?
אייל  |  28.07.11
לכל התגובות