אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הממונה על ההגבלים דחה שוב את קבלת ההחלטה על מיזוג ניופאן ומיניליין

בלעדי ל"כלכליסט": הממונה על ההגבלים דחה שוב את קבלת ההחלטה על מיזוג ניופאן ומיניליין

ההחלטה בנושא אמורה הייתה להתקבל היום, אך נדחתה לאוגוסט; רשתות חשמל הגישו לממונה חוות דעת שלילית בנוגע למיזוג מחשש ליצירת גושים חזקים שישלטו בשוק החשמל

28.07.2011, 17:58 | אורנה יפת

הממונה על ההגבלים העסקיים דחה שוב את ההחלטה בדבר מיזוג החברות ניופאן ומיניליין.

ל"כלכליסט" נודע כי הממונה, דיויד גילה, דחה את ההחלטה שאמורה הייתה להתקבל היום (ה') לתאריך 11 באוגוסט. זו הפעם השנייה שההחלטה על המיזוג נדחית. התאריך המקורי שנקבע היה 17 ביולי.

ברשות ההגבלים אישרו כי טרם התקבלה החלטה.

דחיות חוזרות של קבלת ההחלטה על ידי רשות ההגבלים העסקיים מעידות לרוב על מורכבות במיזוג או התנגדות של סוחרים ורשתות מתחרות.כפי שפורסם ב"כלכליסט", רשתות חשמל הגישו לממונה על ההגבלים חוות דעת שלילית בנוגע למיזוג מחשש ליצירת שלושה גושים חזקים שישלטו בשוק החשמל. בנוסף, הודיעה חברת אלקטרה לממונה כי אם המיזוג יאושר, בכוונתה לעתור לבית המשפט העליון, מאחר ובקשתה להתמזג עם מיניליין לפני שנה נתקלה בהתנגדות קשה של רשות ההגבלים.

ניופאן מבקשת לרכוש 70% ממיני ליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ בשיתוף אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר. בתמורה ישלמו השותפים למיני ליין 182 מיליון שקל.

אם יאושר המיזוג הנוכחי, תהפוך ניופאן לשחקן השני בגודלו בענף החשמל אחרי אלקטרה. ניופאן מחזיקה בבעלות חלקית על רשתות החשמל בסט ביי וביג בוקס, היא שותפה ברשת החשמל הסיטונאי של אבי סופר, ואם תתקיים עסקת המיזוג היא תחזיק גם בבעלות חלקית על א.ל.מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות