אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר: דרישות המחאה עומדות על כ-60 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

האוצר: דרישות המחאה עומדות על כ-60 מיליארד שקל

משרד האוצר פרסם הערב לראשונה הערכה כללית של עלות דרישות המוחים בהפגנות השונות. באוצר מעריכים כי פתרונות לדיור בר השגה יגיעו לעלות של מיליארדי שקלים, דרישות האימהות מסתכמת ב-37 מיליארד שקל, עלות דרישות הרופאים מוערכת בכ-2.5 מיליארד שקל

28.07.2011, 21:41 | שירלי ששון-עזר

משרד האוצר פרסם הערב לראשונה הערכה כללית של עלות דרישות המוחים בהפגנות השונות ההולכות ומתעצמות בימים האחרונים. על פי הערכה זו הדרישות מסתכמות בכ-60 מיליארד שקל שהם שיכלול של הפיתרונות שדורשים תנועת רוח חדשה ותנועת התעוררות המוחים על יוקר הדיור, הסטודנטים, דרישות ההסתדרות, מחאת האימהות, דרישות הרופאים, מחאת הגננות ועוד.

על פי הערכת האוצר הפיתרונות, שחלק מהם כבר הוצגו במסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה במהלך השבוע, לדיור במעונות הסטודנטים מוערכים בכ-300 מיליון שקל.

האוצר לא כימת את העלויות לדרישות תנועת התעוררות ורוח חדשה לדיור בר הישג והורדת מחירי הארנונה והעריך באופן כללי כי פיתרונות לדיור בר השגה יגיעו למיליארדי שקלים, מעונות במחיר אטרקטיבי למאות מיליוני שקלים והורדת מחירי הארנונה בעשרות מיליוני שקלים.

באשר להפשרת חוק הדיור הציבורי מדובר בהערכה של כחצי מיליארד שקל, הקצאת קרקעות המדינה בשיטת המחיר למשתכן בה מציעים הקבלנים את מחיר הדירה הסופי במקום את מחיר הקרקע הגבוה ביותר מוערכת בכשני מיליארד שקל והקמת קרן של המדינה להשתתפות בהוצאות פיתוח הקרקע מוערכת בכמיליארד שקלים לכל 160 אלף יחידות דיור.

דרישות ההסתדרות הכוללות עסקאות קומבינציה עם קבלנים שיבנו דיור בר השגה, ויתור מצד המדינה לתשלום על קרקעות והקמת ועדה בלתי תלויה לגיבוש קריטריונים לזכאות מוערכים במשרד האוצר בכחמישה מיליארד שקל.

על פי טענת האוצר, דרישות האימהות מסתכמת ב-37 מיליארד שקל. על פי הערכה זו חוק חינוך חובה חינם מגיל שלושה חודשים עלותו לפחות 16 מיליארד שקל. הרחבת חופשת הלידה תעלה למדינה מיליארד שקל וההכרה בהוצאות למשפחתונים ומטפלות לצורך החזרי מס תעלה עוד 7 מיליארד שקל.

ביטול תשלום לילד בעגלה בתחבורה ציבורית יעלה כ-10 מיליארד שקל. גם הנהגת חופשת אבהות נכנסה לרשימת המכולת שהכינו באוצר וביחד עם הארכת חופשת הלידה עלות פיתרון זה יעלה כ-800 מיליון שקל.

ההערכה לעלויות דרישות הרופאים מוערכת בכ-2.5 מיליארד שקלים. מחאת הדלק בה דרשו המוחים להגביל את המס עד 30% מוערכת בכ-8 מיליארד שקל. דרישות השלטון המקומי להפחתת מסים עקיפים הוזלת המים בכ-30% והקצאת תקציבים נוספים לחינוך ברשויות מוערכות בלמעלה מ-3 מיליארד שקלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
עגלות ב 10 מיליארד?!
נניח ו 3 מיליון איש נוסעים כל יום באוטובוסים ורכבות, וכל אחד משלם 15 שקלים על נסיעות, כפול 300 ימים בשנה של עבודה. סה"כ 13.5 מיליארד בשנה. נניח ו 20% מהנוסעים הם אמהות עם עגלות. סה"כ 2.7 מיליארד בשנה. וכמובן שניפחתי פה את כל המספרים כלפי מעלה... רק שתבינו איזה שטויות הם מדברים.
תומר  |  29.07.11
39.
שקרן שקרן שקרן
לא 60 ולא 50 הפוך אפשר להוציא מהדרישות כסף לקופת המדינה צריך להיות קצת יותר יצירתי למשל לעשות מכרז על בניה קומפלקס דירות להשכרה כמו במדינות רבות זה הוריד מחירי דירות ויביא כסף למדינה להוריד מיסוי ולשחרר שוק לתחרות זה יביא הורדת מירים אבל יגביר צריכה להקיר הוצעות לילד לצרכי מס לאימאות העובדות ,הן יצאו לעבוד וחו' רק תתחילו לעבוד ולחשוב. בהצלחה
ולד  |  29.07.11
38.
שטויות!
הם ניפחו את הדוחות בכוונה כדי שיהיה סיבה לא לעשות שום צעדים בכיוון. 60 מילארד שקל?!?!? מה זה השטויות האלה?!?! יש לי הצעה לממשלה שהיא עדיין לא התייחסה אליה בשום צורה ובפעם האחרונה שהסתכלתי היא גם היתה חלק מדרישת המפגינים וקוראים לה במילה אחת: ח-ק-י-ק-ה!!! מאוד מעניין שחוקים שנועדו להגן על ממשלת הגזל הזאת עוברים כמו מים מתחת למושבים של הכנסת, אבל חוקים שנועדו להגן על הציבור מהגזל נתקעים בחומה סגורה. הגיע הזמן שגם ממשלת הגזל תבין שאי אפשר לתת רק לעשירים - גם העם צריך לחיות פה!!
סיגל , מרכז  |  29.07.11
לכל התגובות