אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: "חוצפתם של הטייקונים השולטים במשק אינה אלא ביטוי לפחד" צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון: "חוצפתם של הטייקונים השולטים במשק אינה אלא ביטוי לפחד"

מייסד פורום פעולה אזרחית על מכתב התמיכה של בכירי המשק במחאה: "אלו האנשים האחראים ישירות להשתוללות המחירים ולהיחלשות מעמד הביניים"

29.07.2011, 16:34 | תומר אביטל

"חוצפתם של הטייקונים השולטים במשק אינה אלא ביטוי לפחד" - כך מכריז הרב מיכאל מלכיאור, מייסד פורום פעולה אזרחית המוביל מאבק הציבורי נגד הריכוזיות במשק.

בתגובה להודעת התמיכה וההצטרפות של ראשי המשק למחאה החברתית, הודיע מלכיאור כי "לפתע צצה מחאה שהם לא יכולים לשלוט בה, והם מנסים להסיט את תשומת הלב מהיעד הבא של אזרחי ישראל: ביטול הריכוזיות במשק, פירוק פירמידות השליטה והבעלויות הצולבות".

לדבריו, ”הצהרת התמיכה וההצטרפות למחאה החברתית, של תשובה, דנקנר וחבריהם - היא שיא חדש של חוצפה וציניות. אלו הם האנשים האחראים ישירות להשתוללות המחירים, למשבר הנדל"ן ולהיחלשות מעמד הביניים".

מלכיאור טוען כי מדובר באותם אנשים שמחזיקים בקרקעות שקיבלו כבר אישורי בנייה ועברו את כל ההליכים הביורוקרטיים - "אך הם מעכבים את הבנייה בציפייה למקסם רווחים, אלו הם האנשים שמחזיקים במונופול על ייצור ושיווק מלט לבנייה בישראל - הגורם למחיר הגבוה על חומר הגלם הבסיסי לבנייה, אלו האנשים שמובילים את השתוללות המחירים ברשתות השיווק - וכעת הם מגלגלים עיניים השמיימה".

עוד אומר הרב כי "ראשי המשק מפחדים מהמחאה החברתית המופלאה ומלאת העוצמה, שצצה מהשטח. פתאום הטייקונים נתקלים בתופעה שהם לא יכולים לשלוט בה ושאי אפשר לקנות אותה בכסף. כי בניגוד למסדרונות השלטון - במחנות האוהלים אין השפעה ליח"צנים, יועצים אסטרטגיים, לוביסטים ועורכי דין של טייקונים".

ראוי לציין כי אמש התכנסו 300 פעילי פורום פעולה אזרחית בתל-אביב במסגרת ההיערכות לתחילת המאבק נגד הריכוזיות במשק, וכן ניהלו דיון על דרכים לסייע למחאת האוהלים. הרב מלכיאור ציין כי בשבועות הבאים יגביר פורום פעולה אזרחית את ההכנות למאבק נגד הריכוזיות: "אינני יודע מה קורה מאחרי הקלעים של הוועדה הממשלתית הבוחנת של נושא הריכוזיות. אבל דבר אחד ברור לחבריי ולי: תהיה כאן מלחמת חורמה. את פירמידות השליטה והבעלויות הצולבות במשק צריך לפרק לרסיסים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מה שיעיד על רצינות הכוונות יהיו המעשים בפועל ולא דיבורים
אני לא רואה שום חוצפה בהבעת התמיכה מצד " הטייקונים". השאלה היא האם מעבר להבעת תמיכה כללית הם יתמכו בפועל בהחלטות שמורידות את עלויות הדיור כמו למשל בהחלטה שמחייבת אותם להקים בניין תוך זמן מסויים מיום שקיבלו אישור לבנות אותו. הם לא אשמים בכך שהם מחזיקים בהון ואפילו לא בכך שהם מעכבים את הבניה. הם עושים את מה שכל אחד מאיתנו היה עושה אילו היה במקומם. מי שאשם הוא הממשלה שאפשרה להם את זה!
אורית , תל-אביב  |  30.07.11
6.
יש הרבה צדק בדבריו של מלכיאור
אך בתור אחת שלא ממש מתמצאת בעינינים- אני רק יודעת שנוחי דנקנר- עוזר כמעט בכל תחום שביכולתו- בחינוך, בקידום פרוייקטים ועוד- אז בכל זאת אולי לא כדאי לשפוך את הילד עם המים?? ואני ממש לא ממקורביו של נוחי רק יודעת על פועלו.. והמחאה החברתית?? אין כמוה ובאמת הגיע העת שנוכיח שאנחנו שוים משהו..
פשוטת עם , צפון  |  30.07.11
לכל התגובות