אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר: הפרדה בין מוסדות פיננסיים לחברות ריאליות תפגע ביציבות המערכת הפיננסית צילום: סיון פרג'

נוחי דנקנר: הפרדה בין מוסדות פיננסיים לחברות ריאליות תפגע ביציבות המערכת הפיננסית

יו"ר אי.די.בי אמר לרויטרס כי הדרישה לאסור על חברות אחזקה להחזיק במקביל גם חברות פיננסיות וגם חברות ריאליות אינה הגיונית, תפגע ביציבות ואין לה דוגמה באירופה ובארה"ב

29.07.2011, 17:25 | סוכנויות הידיעות

לקראת פרסום מסקנות הוועדה הממשלתית לבחינת הריכוזיות במשק, מנסה יו"ר אי.די.בי, נוחי דנקנר, להשפיע על מקבלי ההחלטות להימנע מהמלצות מרחיקות לכת.

בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס אומר דנקנר כי "החלטה להפריד בין השליטה בגופים פיננסים לשליטה בחברות "ריאליות" רק תזעזע את המערכת הפיננסית בישראל ולא תייצב אותה".

אחת ההמלצות המרכזיות שוועדת הריכוזיות בוחנת היא לאסור על חברות אחזקה של גופים ריאליים להחזיק במקביל גם במוסדות פיננסיים. כך למשל, מחזיקה משפחת עופר גם בחברה לישראל, בצים, ובכיל וגם בבנק מזרחי. גם מוזי ורטהיים מחזיק בחלק מהשליטה בבנק מזרחילצד אחזקותיו בקוקה קולה (ישראל), בטרה ובערוץ 2.

יצחק תשובה מחזיק את השליטה בחברת הביטוח הפניקס לצד אחזקותיו בקבוצת דלק, שרי אריסון מחזיקה בשליטה ב בנק הפועלים ובחברת שיכון ובינוי, ונוחי דנקנר מחזיק בשליטה בכלל פיננסים לצד אחזקותיו בסלקום, שופרסל, נשר, ישראייר ועוד.

בתשובה לפניית סוכנות רויטרס התייחס נוחי דנקנר לעבודת הוועדה לבחינת הריכוזיות ואמר כי "המערכת הפיננסית החזקה והיציבה של ישראל היא תוצאה של פיקוח חכם וקפדני. אני לא רואה שום סיבה מדוע לזעזע את המערכת הפיננסית".

"המשימה החשובה ביותר של הרגולציה על המוסדות הפיננסיים היא לשמור ולחזק את היציבות שלהם, מעבר לכל שיקול אחר. הפרדת אחזקות בין המוסדות הפיננסיים לחברות ריאליות, תזעזע את המערכת הפיננסית, ולא תייצב אותה", אמר דנקנר.

דנקנר הוסיף ואמר כי על הממשלה להסתכל מה קורה בתחום הזה בחו"ל, לפני שהיא מפרקת את חברות האחזקה הישראליות. "באירופה אין הפרדה בין מוסדות פיננסיים לחברות ריאליות, וגם בארה"ב חברות האחזקה הגדולות כמו ברקשייר האת'וויי של באפט וג'נרל אלקטריק מחזיקות זה לצד זה גם אחזקות פיננסיות וגם אחזקות ריאליות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
נוחיק אתה גדול,ענק,חכם,נועז,מקורי-הגיע הזמן שתצא לשחק במגרש של הגדולים!!
תמכור,תחזיר את 50 המיליארד שאתה חייב ופתאום תמצא שאין לך מאיפה להחזיר.תבין שחיית אתה וחבר המלקקים/המנהלים שלך כמלכים על חשבון הפנסיה של כולנו.פחות מעשרים בכירים בשופרסל מרוויחים בשנה כמו אלף קופאיות-זה הצדק החברתי שלך.תרומות אתה תורם מהלוואות ללא בטחונות שקבלת מהמנהלים המאופסים של הפנסיה שלנו.בזכותך רבבות ילדים הולכים לישון רעבים כי אין מאיפה לשלם.בגללך מאות אלפי קשישים יאבדו את הפנסיה עבורה חסכו עשרות שנים.נמאס עלינו .רני רהב הפך אותך לטייקון השנוא במדינה.עזוב אותנו במנוחה.סע ומהר למקום אחר!!!
ישראל ישראלי  |  30.07.11
לכל התגובות