אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר חדש קובע: משתמשי אינטרנט אקספלורר הם "טיפשים"

מחקר חדש קובע: משתמשי אינטרנט אקספלורר הם "טיפשים"

חברת מחקר קנדית AptiQuant מצאה פערים משמעותיים בתוצאות ה-IQ בין משתמשי אינטרנט אקספלורר ובין משתמשי דפדפנים חדשים יותר כגון כרום

30.07.2011, 11:50 | הראל עילם

חברת AptiQuant הקנדית - חברה המספקת מבחני מיון עבור ארגונים - שחררה את תוצאותיו של מחקר (קובץ PDF) המצביע על פער משמעותי בתוצאות ה-IQ בין משתמשי אינטרנט אקספלורר ובין גולשים המשתמשים בדפדפנים כגון כרום, אופרה וספארי.

החברה מסתמכת על תוצאות של מבחן IQ מקוון הזמין דרך אתר האינטרנט שלה, ומחלקת את התוצאות לפי הדפדפן בו השתמשו הגולשים. החברה מצאה שמשתמשי אינטרנט אקספלורר קיבלו תוצאה ממוצעת של 80 IQ, לעומת ממוצע של 110 למשתמשי פיירפוקס, כרום וספארי וממוצע של 120 למשתמשים בדפדפנים פחות נפוצים כגון אופרה או קמינו. לפי AptiQuant, "אילו אינן תוצאות מפתיעות".

באחוזון התחתון של הנבחנים, 80% מכל הגולשים השתמשו באחת מהגרסאות של אינטרנט אקספלורר, 15% השתמשו בפיירפוקס ו-5% בספארי. באחוזון העליון, 35% השתמשו בפיירפוקס, 25% בכרום ו-10% באופרה ופחות מ-5% השתמשו באינטרנט אקספלורר.

באופן פרדוקסלי, משתמשי אינטרנט אקספלורר 9 לא זכו לציונים גבוהים ואף קיבלו ציון ממוצע מעט נמוך יותר ממשתמשי אינטרנט אקספלורר 8.

תוצאות המבחן מסתמכות על 101 אלף נבדקים דוברי אנגלית ובני 16 ומעלה. עם זאת, החברה מציינת שלא מדובר במחקר המבוסס על מתודולוגיה מדעית מכיוון שהנבדקים בחרו למלא את המבחן ולא נבחרו בצורה רנדומלית וסטטיסטית, עם קבוצת מבדק נפרדת. ראוי גם לציין שמבחני IQ הנערכים ברשת אינם נחשבים למדויקים.

לפי AptiQuant, הסיבה לפערים היא שמשתמשי אינטרנט אקספלורר 6 הם, בממוצע, אנשים הפחות רגילים לשינויים. היא גם השוותה את תוצאות המבחן השנה ל-2006, אז משתמשי אינטרנט אקספלורר קיבלו תוצאות דומות למשתמשי דפדפנים אחרים. החברה קבעה כי בשנים האחרונות, משתמשים בעלי IQ גבוה עזבו את אינטרנט אקספלורר לטובת האלטרנטיבות.

למרות זאת, אינטרנט אקספלורר הוא עדיין הדפדפן הנפוץ ביותר בעולם עם נתח שוק של 43%. לפיירפוקס יש 28% ואילו לכרום יש 21%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אין קומפלימט יותר טוב מזה, זה אומר שהתוכנה היא הכי פשוטה, החלום של כל תכנת,
אם התוכנה שיצרתה טובה רק לבעלי משכל לוגי גבוה אתה בבעיה, זה אומר שלתכנת או לצוות חסר הבנה אנושית, כי לא הצלחת ליצור משהו פשוט שמתאים לכל אחד, כאשר תכנת טוב מיצר תוכנה הוא צריך לחשוב על אחד שמתקשה לא על הגאון, זה מה שהופך תוכנה לאינטואטיבית לפשוטה לתפעול, מאחורי הקלעים זה יכול להיות מורכב ביותר. בסתירה למה שכתבתי יכול גם להיות ענין של זמינות אנשים סקרנים יותר יבדקו יותר דפדפנים וכך תמצא אותם באחוז יותר גבוה עם דפדפן אחר מאחרים שמקבלים את מערכת ההפעלה עם הדפדפן ומסתפקים במה שיש לה. לגבי מי באמת הדפדפן הכי טוב והכי פשוט זה כבר סיפור אחר.
תכנת , תכנותים  |  31.07.11
לכל התגובות