אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושגה הסכמה עקרונית להעלאת תקרת החוב של ארה"ב צילום: בלומברג

הושגה הסכמה עקרונית להעלאת תקרת החוב של ארה"ב

על פי ההסכמות יחול קיצוץ של טריליון דולר בתקציב האמריקאי על פני כמה שנים ויצירת ועדה מיוחדת שתמליץ על קיצוץ של 1.8 טריליון דולר. הסנאט יצביע על מתווה ההעלאה עוד היום

31.07.2011, 08:12 | סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב, ברק אובמה אמר כי הרפובליקנים והדמוקרטים הסכימו על העלאת תקרת החוב של ארה"ב, טרם תגיע המדינה לחדלות פירעון זמנית.

ההסכמה העקרונית כוללת קיצוצים של טריליון דולר והקמה של ועדה מיוחדת שתמליץ על קיצוצים נוספים של למעלה מ-1.8 טריליון דולר. חברי הוועדה החדשה יידרשו לנקוט פעולה עד חופשת חג ההודיה בקונגרס בסוף נובמבר, ולא - תוכניות ממשלתיות, בין היתר בתחומי הבריאות וההגנה, יעמדו בפני קיצוצים אוטומטיים.

 

אובמה דרש זה מכבר העלאה של תקרת החוב של ארה"ב מעבר ל-14.3 טריליון דולר שתוכל להספיק עד לבחירות הבאות בארה"ב שיתקיימו ב-2012.

אובמה ומנהיגי הקונגרס הודיעו אתמול כי הם החלו בניסיונות נוספים כדי למנוע מהכלכלה הגדולה בעולם להגיע לחדלות פירעון, זאת כשהרפובליקנים והדמוקרטים הביעו אופטימיות גדולה יותר כי תהיה הסכמה עוד לפני ה-2 באוגוסט.

ביום שישי האחרון אישר בית הנבחרים ברוב של 218-210 את הצעתו של ג'ון ביינר להעלאת תקרת החוב שכללה איזון בתקציב האמריקאי, מאוחר יותר דחה הסנאט את ההצעה ובכך היא נפלה.

הדמוקרטים עמדו עד כה על כך שכל הסכם חייב לנקוט "גישה מאוזנת" הכוללת העלאת הכנסות המדינה, והדבר מעלה ספקות באשר ליכולתו של הנשיא ברק אובמה לזכות בתמיכת מפלגתו בהסכם המתגבש.

לאחר שהחלו להופיע דיווחים על מסגרת ההסכם, התריע גורם רשמי המקורב לבית הלבן כי לא מדובר בהחלטה סופית. ההסכם המתגבש לא יכלול הגדלת הכנסות המדינה, אחת הנקודות המכריעות בעבור הרפובליקנים, שפעלו בנחישות לכך שכל הסכם הכולל העלאת מסים לא יוכל לעבור בבית הנבחרים, שבו יש רוב רפובליקני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות